Állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz?

Mi/mik a legnehezebb tárgyak?

Hallottam, hogy van biomatek, fizika, kémia... ezek mennyire nehezek??



2015. jan. 14. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a szakma nagyon szerteágazó (kisállat-haszonállat-ló-egzotikus klinikai, diagnosztikai, kutató, állateü. hatóság, élelmiszer hatóság, agrárigazgatás) képzés hosszú és nehéz. A munka nem könnyű, de jó szakma és jól lehet vele keresni.


Az említett tárgyak tényleg nem egyszerűek, pláne az elsősorban állatok iránt érdeklődő embereknek, de meg lehet őket csinálni, szinte senki sem bukik ki ezek miatt.


A tantárgyakról itt tudsz tájékozódni:


[link]


Sok tanár van, általában nagy tudásúak és szigorúak, az elvárások elég magas szintűek, néha túlzóak.


Alkalmassági vizsga alatt mit értesz? Tudtommal ilyen nincs. A jelentkezéshez csatolni kell orvosi alkalmassági vizsgálat eredményét, ez kb. arról szól, hogy van kezed-lábad, látásod-hallásod.


Régen volt szóbeli felvételi, ahol a jelöltek fizikai-mentális tulajdonságait is vizsgálták. Erre azért volt (lenne...) szükség, mert az elméleti felvételi vizsgán legjobban teljesítő diákok halmaza nem biztos, hogy a nagy testű haszonállatokkal való küzdelemre alkalmas fiatalok halmazával kellő átfedésben van... (Magyarul a könyvmoly pesti lányok nem fognak tudni bánni a tehenekkel, lovakkal, pedig az állatorvosi szakmában erre is szükség van, ezért pár okosabb jó kötésű parasztgyereket felpontoztak a bekerülésük érdekében) Ez a rendszer több mint 10 éve megszűnt.


Ha felvettek akkor felvettek, csak rajtad múlik, hogy elvégzed-e.


olvasnivaló:


[link]

2015. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A válaszoló vagyok, bemásoltam egy régebbi válaszomat, ezért van benne válasz olyan kérdésre amit nem is tettél fel.
2015. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is a fizikától féltem, de az "semmi". Biomatek se vészes, a kémiát azért kell tanulni!

De hidd el, nem ezek a legrosszabb dolgok:).

De mindenkinek más nehéz! Igazából a nehéz az hogy rengeteg tanulni való van! De meg lehet csinálni, sokan elvégezték és el is fogják ez után is. A kulcs a rendszeres tanulás...tehát ha mindent vizsgaidőszakban akarsz megtanulni, akkor biztos hogy nem fog menni....ismerek olyat aki megpróbálta.....de nem szép eredménnyel. Akkor gyere erre a szakra ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, ha ez az életed. Ha nem akkor nehéz dolgod lesz vele.

2015. márc. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!