Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ÖNNÖK SZERINT JÓ 7. OSZTÁLYBAN...

ÖNNÖK SZERINT JÓ 7. OSZTÁLYBAN GIMNÁZIUMBA MENNI?

Figyelt kérdés
érdemes otthagyni az általános iskolát azért hogy 6.osztályban felvételizzen (persze ha felveszik) és átmenjen valaki?

2015. júl. 8. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Hat évük van érettségire készülni, ugyanis 9.-ben nem elölről kezdődnek a tantárgyak, hanem folytatódnak. 12.-ben sok hatosztályosnak már jelentősen kevesebb órája van, mint a többieknek, ami szintén segíti az érettségire készülést.
2015. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm ez nagyon sokat segített
2015. júl. 8. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én otthagytam az általános iskolát 7.-től a gimi miatt, de nekem például nem volt jó élmény. A gimiben sokkal többet követeltek, és semmivel se lettem a végére előrébb mint a 9.-ben érkezők. Így visszanézve talán fontosabb lett volna, hogy jól érezzem magam az alatt a két év alatt, ami az általános suliban kevesebb stresszel órával és tanulással sikerült volna, így nem igazán :) de persze ez csak egy szubjektív vélemény.
2015. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én hatosztályos gimnáziumba jártam, szüleim javasolták, de én döntöttem végül is arról, hogy akarok-e hatodikban felvételizni, és gimnáziumba járni 7.-től, tehát nem erőltették rám. Egyébként már az is egy jó tapasztalat, ha az ember felkészül a felvételire és megírja, még ha nincs is terve vele, mert jó tapasztalat vizsgahelyzetről, és ha nem sikerül jól és nem vesznek fel középiskolába, akkor sincs veszve semmi, hiszen két év múlva ugyanúgy lehet jelentkezni majd 4 évfolyamos osztályokba.

Én nem bántam meg a hatosztályost, nagyon jó élmény volt, egy színvonalas iskolában. A hat év alatt fantasztikus osztályközösséget alakítottunk ki, sokkal erősebbek a barátságok és több a közös élmény a végzésig, mint egy négyosztályosban. Sokkal több idő van az érettségire való felkészülésre, nálunk pl. a suliból a 90 emberből az évfolyamról 87 továbbtanult egyetemen, ebből kb. 10-en külföldön!

2015. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!