Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia és emelt biológia...

Emelt kémia és emelt biológia érettségizők! Mikor kezdtétek el a felkészülést és milyen könyvekből?

Figyelt kérdés
Hogyan sikerültek? :)

2015. júl. 9. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Az idén májusi érettségikre novemberben kezdtem el felkészülni. Már korábban érettségiztem, szóval csak erre a két tárgyra kellett koncentrálnom. Nem a nulláról kezdtem el, de ha valaki onnan indul bőven kell egy év hozzá, talán még több is. Mindkét tárgyból a követelményrendszerek szerintem tanultam, ebben minden benne van amit kérdezhetnek. Bioszból a Mozaikos könyvsorozatból készültem 10-12, valamint két összefoglaló kötetéből. De használtam még a Mándics Dezső Panemsulis könyvét is. Tematikusan tanultam mindkettőből. Kémiából ötösöm lesz kémiából a számolásokhoz, elmélet pedig szintén Villányi a Kétszintű érettségire. Kék színű könyv, egy baj van vele, hogy kiegészítős. Valamint jó még a mozaikos összefoglaló is 11-12. Viszont ehhez használtam a Mozaikos 10-es könyvet is, mivel a szerves kémia elég gyér ebben az összefoglaló kötetben. Az Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjteményt nem oldottam végig annál én lustább vagyok. :D De nagyon hasznos. Ennyi könyvet használtam. Pluszban megoldottam néhány feladatsort is mindkét tárgyból. Nem az összeset, csak néhányat egy hónappal a vizsgák előtt. Szóbelire pedig átnéztem mindent megint, a kísérleteket pedig saját kezűleg dolgoztam ki és tanultam meg. Mindkét szóbelim közel maximum pontos lett. A kémiám 82%, a biológiám pedig 78% lett szóbelivel együtt. Ez bőven általános orvosihoz, vidékre.
2015. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Gratulálok a szép eredményedhez! :)
2015. júl. 9. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :)
2015. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!