Melyik a legjobb orvosi egyetem? Hany ponttal lehet bejutni? Melyiket ajanljatok es miert? Milyen jegyeim kell h legyenek stb?

Figyelt kérdés
Meg csak most kezdem a RW szakkozepiskolat egeszsegugyon de mar most erdekel a tovabb tanulas es orulnek ha tudnatok segiteni:) Elore is koszonom a valaszokat

2015. júl. 9. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Négy egyetem van Magyarországon aminek van Általános Orvostudományi kara, ezek: Debrecen, Pécs, Pest és Szeged. Mind a négy egyetem kiváló orvosokat képez, és egyik sem jobb összességében a másiknál. Mindenhol vannak erősebb és gyengébb részei az oktatásnak. Mind a négy helyen van még mit javítani a gyakorlati képzések minőségén, de mint mondtam mind a 4 egyetem kiválóan helyt áll, tanulni mindenhol keményen kell.


Az hogy hány ponttal lehet bejutni változó és sok mindentől függ. Úgy gondolom vidékre 420, Pestre 440 körüli ponttal tuti hogy bekerülsz. Még mielőtt jönne a kérdés, hogy Pest tényleg ennyivel jobb, ha kb 20 ponttal több kell? Nem. A helyzet az, hogy Magyarország eléggé főváros orientált, így sokan azt gondolják, hogy ami nem ott van az szar, pedig ez sokszor nem így van. Az én ismerőseim körében általános jelenség, hogy aki a fővárosba megy tanulni az a Jani, aki meg nem, az ássa el magát, lényegtelen mit tanul, nem lesz belőle semmi, Ebből adódóan a magasabb jelentkezési létszám magasabb ponthatárt eredményez.


Messze van még hogy válassz, de azt javaslom, azt az egyetemet válaszd ami a legközelebb van hozzád, mert az utazgatás nagyon fárasztó, illetve amelyik várost anyagilag megengedheted magadnak. Én azért készülök vidékre, mert Pesten nem tudnék olyan életet élni mint itthon, mert nem lenne rá keret, lemondani meg nem akarok semmiről. Szóval igazából itt a város a döntő, hogy hol szeretnél 6 éven keresztül élni, mert az azért nem mindegy. Aztán persze a szakképzés során jelentkezhetsz más városba is, nem kell feltétlen ott maradnod ahol tanultál, bár biztos van egy kis előnyöd abban azon a helyen, de erről én semmit nem tudok.


Pontokat kétféleképpen számítják. 1.: Figyelembe veszik az utolsó két éved évvégi jegyeid, szóval legyél mindenből ötös, ami beleszámít (magyar, matek, töri, nyelv és egy választott). Aztán az érettségi átlagokat, ha minden középszintűd ami számít (magyar, matek, töri, nyelv, választott) legalább 80% akkor az úgy okés lesz, és ott a két emelt a biosz, meg a kémia vagy fizika (nekem mindenki a kémiát javasolta így azt javaslom én is) ezek legyenek 70% körül, amiért jár a plusz 100 pont, és akkor kb 420 pontod van ami vidékre elég, Pestre értelemszerűen ennél jobban kell teljesíteni. A 2. számítási mód szerint csak az emeltszintű érettségit duplázzák, így jár a plusz 100 pont az emeltekért, meg legyen legalább 80% körüli mind a kettő (biosz és kémia vagy fizika) az kb megint 420 pont ami vidékre elég, Pestre ennél is jobbat kell produkálni.


Én azt javaslom ne hajts a duplázásra, hogy majd csak kémiát és bioszt tanulsz a többi meg lesz amilyen lesz, mert így sokkal nehezebb összeszedni azt a pontot ami elég lesz, és könnyű elrontani.


Remélem minden kérdésed megválaszoltam, de még van időd ezen gondolkodni :) Ha valamit még nagyon szeretnél tudni, írj privátot! :)

2015. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen😊
2015. júl. 9. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Igen, 420 valószínűleg elég vidékre, 440 Pestre, és ebben van némi biztonsági tartalék is, ennél valószínűleg egy kicsit kevesebb lesz. (De ez ugye a jelenlegi számítás, pár év múlva lehet, hogy módosítanak kicsit rajta.) Hogy a két pontszámítási módszer közül melyiket tekintsd kiindulási alapnak, azt 9-esként még nem kell eldöntened, de mindenképp tanulj rendesen már 9-esként is.:) A magyar,matek, töri, de legfőképp az idegen nyelv akkor is fontos, ha nem számít majd végül a pontszámításba, mert általános műveltséghez tartozik.:) De az orvosi egyetem alapvetően a biosz-kémián fog eldőlni, ha oda mész, szóval én leginkább azt javaslom, hogy ezekből olyan eredményre hajts, ami mindenképp elég duplázással is, és e mellett tanuld úgy a többit is, mintha nem dupláznál, az legyen a célod, hogy mindkét módszerrel elérd a ponthatárt.:)
2015. júl. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi😊
2015. júl. 9. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!