Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvéd vagy menedzser szeretné...

Ügyvéd vagy menedzser szeretnék lenni, milyen suliba menjek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval arról lenne szó hogy nagyon érdekel az ügyvédi pálya de még csak 13 éves vagyok és egyedül a nagymamámmal szoktam ilyen szituációs játékokat játszani, de ez nekem még kevés mondjuk nagyon szeretnék menedzser is lenni. Nem az a baj hogy tanulnom kell hanem hogy majd 8. után milyen szakközépiskolába menjek vagy ez mind1 ezt szeretném tudni esetleg a közgazdasági az jó lenne ezekhez vgy milyenbe menjek előre is köszönöm a válaszaitokat

2015. júl. 11. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ügyvédhez majd egyetemet kell végezned.
2015. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
gimnázium
2015. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ügyvéd lehess egy jogi egyetemet kell elvégezned. Először is azzal kell tisztában lenni, hogy minden ügyvéd jogász, de nem minden jogász ügyvéd. Nagy lesz a konkurenciád, ha a jogon belül ezt a területet választod, de ha még most időben elkezdesz nyelveket tanulni (angol, német és francia), akkor van rá esélyed, hogy sikeres legyél. 13évesen sokan nem fogják fel a nyelv tanulásának fontosságát, sőt még később sem. Van, akinek csak középiskola elején sikerül megérteni, de akadnak olyanok, akik az egyetem végén sem rendelkeznek semmilyen nyelvtudással, ők nem is kapják el a diplomájukat. Sajnos a szülők zöme sem érzi ennek a jelentőségét.
2015. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Menedzsernek nem tanul az ember, az lesz valakibol. Nyilvan valamilyen felsofoku vegzettseg is kell hozza.


Amugy inkabb menj valami eros gimnaziumba.

2015. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek főleg a 3.dik válaszolónak :) esetleg tudok mondani valami jó szakközépiskolát és gimnáziumost Budapesten? :)
2015. júl. 11. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ügyvéd vagyok, és közgazdasági szakközépiskolát végeztem. Az teljesen jó.

Az egyetemi felvételid nem ezen fog múlni.

2015. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!