Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki és a a fizika?

Gépészmérnöki és a a fizika?

Figyelt kérdés

Üdvözlet.

Elsősorban szeretném kikérni azok tanácsait és tapasztalatait akik a mérnöki pályát választották.

Természetesen tisztában vagyok azzal h a fizika egy műszaki pályán nélkülözhetetlen, de azt szeretném tudni h mennyire kell? Matekból faktos vagyok, infóból előrehozottaztam, a fizika viszont nem áll túl közel hozzám. Szóval segítség kéne tőletek. Mert engem érdekel ez a pálya, de attól tartok így nem lesz belőle semmi. Milyen szintű fizika tudás lenne a minimum? Persze az emelt érettségi szintű lenne a legjobb, de nekem a középhez is sokat kell tanulnom.

Tanácsokat és ötleteket várok.

Köszönöm szépen!


2015. júl. 11. 20:25
 1/4 anonim válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy hova mész tovább tanulni.

Én most gépészmérnöknek tanulok a Bánkiban. A véleményem az, hogy ha szorgalmas vagy, nem lesz probléma. Én gimnáziumból jöttem és a fizika oktatás ott elég nehézkesen ment (3 tanárunk is volt, abból kb 1 foglalkozott velünk értelmesen). Ezzel a háttérrel érkeztem ide, és azt kell mondjam, nem a fizika a legnagyobb "gondom".

Szerintem ne aggódj emiatt.

2015. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha Miskolcra jössz számolj rá plusz 2-3 évet a végzésre, ha nem megy a fizika és társai. Bár van olyan ismerősöm is, aki már 2 évet elb*szott és mindenki tudja, hogy soha nem fog végezni, de azért még erőlködik...bár hozzáteszem ő lusta tanulni, mert azt hiszi, hogy úgy működik, mint a középiskola, hogy tanulás nélkül lehet tárgyakat teljesíteni. Ha legelejétől fogva nagyon komolyan veszed és nagyon sokat tanulsz és szorgalmas leszel, akkor nem lesz gond.
2015. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. És természetesen még várom őket :)

Szóval azt mondjátok szorgalommal még lehet korrigálni?

Mert tényleg félek h fizikatudás nélkül kár nekifutni

2015. júl. 12. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha alapjában véve reálos beállítottságú vagy, van műszaki érzéked, jól fog az agyad, tanulsz és nem "magolsz", akkor nem lesz gond, szorgalommal minden tárgy teljesíthető lesz.:)
2015. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!