Proginfó + matek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Világéletemben matematikus akartam lenni, még gimnázium előtt is tudtam, hogy az ELTE matek szakra akarok majd járni. Szinötös vagyok matekból egy elég erős gimiben, sok szép versenyhelyezést értem már el.


Idén érettségi előtt mégis inkább a programtervező informatikus szakot választottam, belemagyarázva, hogy itt is elég mély elméleti matek tudást kapok és megy is a programozás, de így utólag ezt a döntést megbántam, félek, így nem fognak igazán matematikusnak tekinteni. Ezért arra a meghatározásra jutottam, hogy egy évvel rá elkezdeném a matek alapszakot is párhuzamosan - úgy tudom - sok átfedés van. Ez lehetséges? Anyagi gondok nincsenek.


Vagy nem is érdemes? Gondolkoztam az A szakirányon amin sok a matek, és a T1-en, ami végülis proginfó matek minorral.



2015. júl. 13. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Két éve csinálom a PTI-t A szakirányon, körülbelül hasonló helyzetben kezdtem el, mint te. Én összességében nem bántam meg a döntésemet (elég sok matematikust ismerek, és ott se minden fenékig tejfel).


Nálunk az elméleti matekról azt kell tudni, hogy elég specifikus területekre koncentrálódik (sok analízis, numerikus analízis, kevés gráfelmélet, algebra), szóval egyebekben messze elmarad a matektól. A programozási tárgyak elég széles skálán mozognak minőségben, de aki rendesen csinálja őket (értsd csak ritkán megy 4-es alá), annak ez elég lehet egy jó állásra.


Párhuzamos végzéssel egy apró gond van: infóról matekra lényegében semmit nem fogadnak el.


Ha tényleg ennyire jó vagy, és még nincs budapesti lakhatásod, akkor javaslom a Bolyai Kollégiumot ( [link] Nagyon örülnénk, ha 5 fölé tudnánk vinni a PTI-s létszámot.


Ja és a T1-et felejtsd el, mert azt az osztatlan tanári miatt kivezették.


Ha van kérdésed, nyugodtan írj!

2015. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én is ezt a két szakot végzem, bár én a matekot kezdtem előbb. Van hátránya, meg előnye is hogy te így csinálod (több ösztöndíj, kevesebb tárgy elfogadás). És készülj fel, hogy az elméleti matek lényegesen nehezebb mint az infó szak, de azért teljesíthető a kettő együtt. És ajánlom a Bolyai Szakkollégiumot, itt többen is vagyunk ezzel a szakpárral, bár BsC-vel már végzünk. Mi A szakirányon vagyunk, ha másikra mész még több munka a két szak. És persze költséges is, mikor mi kezdtük még ingyenes volt a két szak, de ez már megszűnt.
2015. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam, hogy mégis megoldható a párhuzamos képzés, és az, hogy nem csak bennem merült fel az a lehetőség. Igen tudom, szerintem is jobb lett volna fordítva - először matek, utána proginfó. A sorrendmódosítási határidőt sajnos már lekéstem.


Egyébként nem tudom, hogy nekem való-e ez a bolyai kollégium, illetve hogy elérem-e azt a szintet. Hallottam már róla, a matek tanárom is írt már erről egy-két e-mailt nekünk. Én úgy gondolom, matekból elég jó vagyok, ha oktv-n nem, de más versenyeken elég szép eredményeket értem el. Programozni ha megy is, még nem mondanám, hogy tudok is. Most a Pytonnal foglalkozok.

2015. júl. 13. 22:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazuk van az előttem szólóknak, én csak azt tenném hozzá, hogy ha az a célod, hogy matematikusnak tekintsenek, akár rögtön ott is hagyhatod a proginfot.
2015. júl. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Piert ***** válasza:
Ha leginkább a numerikus analízissel akarsz foglalkozni, akkor az ik jó választás, minden más esetben ttk.
2015. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, végül felvettem a matek szakot az IK mellé. Szerintem bírni fogom. Az IK nem volt egy megterhelő szak. Csupán az lenne a kérdésem, hogy gondolom ilyen egyéni tanrendet kell, hogy igényeljek? Párhuzamos szak, mint indok miatt meg fogom kapni? A másik kérdésem az ösztöndij, hogy ilyenkor mi van? Vegyem fel külön szakon a tárgyakat és úgy kapok két tanulmányi ösztöndíjat, vagy átlagolják ezeket? Vagy talán vegyem fel a matekos tárgyakat az IK-ról és lesz egy nagyobb ösztöndij?

Köszi előre a választ.

2016. aug. 4. 11:19
 7/9 dq ***** válasza:

egyáltalán nem éri meg a szakokat párhuzamosan végezni. Akkor érte meg, amikor még két egyetem egy félév alatt csak egyetlen állami félévnek számított, most már szakonként számolják. Így több félévet használsz el, mintha egymás után végeznéd őket.


Ami érdemes lehet az az, hogy a TTK szakot nem veszed fel, csak az órákat. (Az IK-n alacsony a kredittúllépésért fizetendő összeg.) Aztán, ha elvégzel mindent, egy félévre beiratkozol, elfogadtatod a tárgyaid, és megkapod a diplomát.

2016. aug. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, hogy megy/ment párhuzamosan a képzés? (Csak lapozgattam gyk-n és valahogy ide kerültem)
2018. dec. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Proginf mintatanterv szerint pipa :) a matekból most végzek rémenyeim szerint, szintén mintaterv szerint.
2019. febr. 3. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!