Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogy célravezetőbb...

Szerintetek hogy célravezetőbb a tanulás: ha először csak egy vázlatot tanulok meg az anyagból, és erre "építem" a többi tananyagot, VAGY ha rögtön "belecsapok a lecsóba", és a teljes, nagy terjedelmű anyagot tanulom meg?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 15. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát akkor inkább a vázlat, és utána a többi.

Én amúgy mindig is úgy tanultam, hogy mindig elolvastam az órai jegyzeteim a következő órák előtt (képben legyek, kérdezgetnek, feleltetnek), aztán a nagyobb lélegzetvételű dolgozatnál, felelésnél ezeket az órai jegyzeteket egyszerre elolvastam. Így ami kicsit homályba veszett, újra előjött, összejött az egész anyag. Így voltam 4es5ös tanuló.

Gimiben és egyetemen is ezt csináltam.

2015. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!