Megéri biológusnak menni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy manapság nem éri meg biológusnak tanulni, mert nincs elég lehetőség ezt a munkát végezni. Engem mindig is érdekelt a kutatás, komolyan érdekel a biológia, és a természettudomány, de nem tudom, hogy itthon lenne-e erre lehetőség. Esetleg külföldön. Pályaválasztás előtt állok. Nektek mi erről a véleményetek? Esetleg tudnátok tanácsokat adni ezzel kapcsolatban?

2015. júl. 24. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szobatársam biológia PHD-s, és ő mondta, hogy még így sem túl rózsásak az esélyei egy jó fizető állásra. Egy egyszerű BSc-vel meg aztán végképp nem lehet semmire menni.
2015. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy jól megválasztott iránnyal lehet esélyed. de tényleg túl sok embert vesznek fel, túl sokan végeznek, ahhoz képest kevés állás van.

szerintem menj el biomérnöknek/orvosnak/vegyészmérnöknek

ezekkel is kutathatsz és szerintem nagyobb az elhelyezkedési esély mint csak biosszal

2015. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elég limitáltak a lehetőségek. Esetleg külföldön több esély van az elhelyezkedésre.

Engem is érdekelnek a kutatások. Most BME biomérnökire jelentkeztem (felvettek) és majd meglátjuk. Ismerősöm végezte, vele beszélgettem róla. Ez komplexebbnek tűnik mint a sima biológus, amolyan "mindenből egy kicsi" (nem biztos, hogy helyes ez a feltételezés, csak számomra ilyen érzetet ad). Ahogyan nézegetem a különféle híreket, elég sok híres külföldi biomérnökről lehet mostanában hallani, akik ezt vagy azt tették, a tudomány szinte összes területéről.

2015. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" Egy egyszerű BSc-vel meg aztán végképp nem lehet semmire menni."

Itthon biztos nem, de a sógornőm ilyen diplomával keres Ausztriában több ezer eurót. Igaz, ott megbecsülik azt, aki tanult. Magyarországon pedig nettó 90-ért kellett feljárnia Pestre. Ez (is) országunkat minősíti.

2015. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!