Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki karra már nem...

Villamosmérnöki karra már nem tudnék menni?

Figyelt kérdés

Most 11. osztályos vagyok közgazdasági szakon. Villamosmérnökire szeretnék menni majd az érettségi után.

A baj csak az hogy infóból nem nagyon tanulunk semmit, programozást egyáltalán nem. A fizikát nem nagyon vettem komolyan eddig. Matekból emeltes vagyok.

Szerintetek lenne esélyem hogy bekerüljek, és elvégezzem?



2015. júl. 26. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Bőven lenne esélyed, hogy bekerülj, és az, hogy elvégzed-e, csak a szorgalmadtól függ.
2015. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Az erős matek alap a legfontosabb, programozást meg majd megtanulod egyetemen, vagy akár önszorgalomból gyakorolhatod addig is, annyival könnyebb lesz.
2015. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A programozásban tudnék segítséget kérni ismerőstől.

A fizika az mennyire komoly?

2015. júl. 26. 11:48
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

lehetsz villamosmérnök, ha megfelelő érettségit teszel. jelentkezés feltételeknél úgyis látod miből kell. fizikából vagy informatikából mindenképp kell az egyik, de lehet, hogy mindkettő. Ezenkívül, ha jó érettségid van, megfelelő pontod összegyűl, akkor simán bejuthatsz.

A matek meg az ötös érettségi miatt fontos, de egyetemen olyan a matek, mintha előtte sose tanultál volna matekot. Én BME-n tanultam: Matek 3-ba már számok se voltak, csak betűk XD

2015. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Van általános fizika, de az annyira nem vészes. Ami húzós, az a matek és a villamosságtan. Mondanom sem kell, hogy a villamosságtannak egy az egyben a matematika az alapja (komplex számok, integrálás, Laplace transzformáció, hasonló finomságok).

A matekra nagyon gyúrj rá, ha kell, magántanárral. Programozást majd ott megtanulod, de ha előtte ismerkedsz a C-vel, nem hátrány. Informatikából van hálózatok, mikroprocesszorok, Unix, mittudoménmár :D

Szakiránytól függ, mivel szopatnak :D

Ha szilárdak a matematikai alapok, jó a logikád, és szorgalmas vagy, akkor nincs mitől félned, meg tudod csinálni.

2015. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

A matek a lényeg, de az úgy látom, hogy menni fog. Fizika szerintem megtanulható, de ott is inkább a matekra van szükség hozzá. Viszont egy középszintű érettségi szintjéig nem árt belőle eljutni.


Infóból nálunk anno arra se emlékszem igazán, hogy ki tartotta, mert nem sokszor láttam bent az órán. Ugyanakkor semmi hátrányom nem volt belőle. Volt egy kis ez, meg az belőle, de semmi előképzettség nem kellett hozzá. Progot a nulláról tanítják, annyira nem vészes, csak hát sokat kell gyakorolni, mert ezt csak így lehet megtanulni.

2015. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most elsősorban a matekra és az angolra koncentrálok. Mellé tanulom még a fizikát és egy informatika érettségit is teszek. Úgy tűnik lesz segítőm aki mutat pár dolgot programozásból majd. :)
2015. aug. 1. 08:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Akárhova mész (csak Debrecenbe ne mert felkötöd magad annyira kaki) matek. Miért? Sose kell majd sehol papíron számolni, de ilyen csicskák a tanárok hogy azzal fognak nyúzni mindig, és abból lesznek a legnagyobb bukások.
2015. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!