Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek az egyetemre, de...

Felvettek az egyetemre, de nem szeretném elkezdni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Felvettek egy államilag támogatott szakra, de nem szeretném elkezdeni. Amit nagyon szerettem volna szakot, arra nem jelentkeztem, mert gondoltam, hogy van esélyem bejutni. Mivel úgy nézi, hogy ha újra jelentkezem felvesznek, ezért nem kezdenék el egy olyan szakot, ami nem is érdekel igazán. Tudom, hogy ezzel másoktól vettem el a lehetőséget, de nem gondoltam, hogy így fognak alakulni a dolgok! Az lenne a kérdésem, hogy kell az egyetem felé vagy bárhova jelezni, hogy nem kezdem el szeptemberben a félévet??


Köszönöm!



2015. júl. 26. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

nem mész el beiratkozni. ennyi.


de gratulálok, hogy elvetted mástól a helyet egyébként.

2015. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Fura ez az egész. Egy szak van, amit szerettél volna, de arra nem jelentkeztél. Ehelyett olyanokat jelöltél meg, amik nem is érdekelnek, és nem is akarod elkezdeni. Ráadásul még azt is leírod, hogy nem gondoltad, hogy így fognak alakulni a dolgok. Felteszem a kérdést, miért, mit gondoltál, hogy fognak alakulni?!


Ha meg sem jelölöd azt, amit szeretnél tanulni, meg sem adod magadnak a lehetőséget, hogy egyáltalán bekerülj. Gondolom eddig magas volt a ponthatár, azért nem gondoltad, hogy bekerülhetsz. De ebből kiindulva lehet, hogy csak idén volt alacsonyabb a ponthatár, jövőre megint több lesz, és így ismét lecsúszhatsz... Jól átgondoltad te ezt?!

2015. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Annyi az egész, hogy nem mész el beiratkozni, nem kell nekik levelet írnod, meg semmi.

Én megértelek, én is estem ilyen hibába. Azt a szakot, amivel szemeztem, végül különböző okokból nem jelöltem be, viszont mást igen, és bele is estem abba a hibába, hogy beiratkoztam. Ha az embert nem érdekli igazán az, amit tanul, ott fogja hagyni, úgyhogy akkor tényleg ne kezdd el, de bele kell gondolnod, hogy ez mivel jár:

- nem diákmunkázhatsz

- novembertől nem vehetsz diákbérletet

- munkát kevés eséllyel fogsz találni érettségivel, de ha bírod a gyűrődést, keress szállodai, éttermi munkát, ezekre a helyekre mindig keresnek embert (tapasztalat)

- mivel lejár októberben a tanulói jogviszonyod, nem fizeti majd a suli a TB-det, így havi 7-8000 forinttal fog nőni a tartozásod. Ezt mondjuk semmibe veheted, mert egy darabig úgyse fogják kipostázni, talán évekig, a kamat meg elenyésző, de ha tudod, fizesd inkább.


Szóval munkanélkülinek lenni igazi pénzszórás, nem az van, hogy otthon ülsz, és egy évig nem élvezed az életet, hanem egy évig törvényen kívüli vagy.


Ha találsz egyéves okj-t, iratkozz be. Úgy tudom, az első egyetemi félévet egyébként végig lehet járni anélkül, hogy kiiratkozás esetén vissza kelljen fizetni a tandíjat. Szóval én azt csinálnám, hogy beiratkoznék, és az első félévben nem mennék be, viszont végigdiákmunkáznám az egészet, hogy kiiratkozás után ne mondhassák a szüleim, hogy élősködök (ergo lesz pénzed utazásra, kajára, ilyenekre). valahogy ki kell húznod az évet, de töltsd el hasznosan, és gondolj át mindent.

2015. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek,én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Én azért elkezdem azt a szakot,amit megjelöltem,mert valamennyire mégiscsak érdekel,ha már megjelöltem,de ha nem tetszik,biztos hogy továbblépek.
2015. júl. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!