Egyetem vagy nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Jogi, pénzügyi egyetem? Vagy 2-3 nyelv ismerete?

Szerintetek melyikkel lehet érvényesülni?



2015. júl. 28. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát sajnos a 2 együtt az igazi: jog + 2 nyelv
2015. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából az se gond csak amiket olvasok neten a jogról nemtudom hogy érdemes-e tanulni.Igazából ez érdekelne igazán csak nemtudom mekkora rá a kereslet.
2015. júl. 28. 08:45
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Manapság bármilyen szakot érdemes elkezdeni az egyetemen. Mindegy mit , csak legyen egy diplomád azért.. ha a terveid között szerepel egyetem helyett lébecolni és nyelviskolába/tanárhoz járni, hogy majd 2-3 év alatt betanulsz 3 nyelvet, akkor előre szólok: hülyeség. Nyelvet a suli mellett kezdd el, szépen.
2015. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Ezért van annyi hülye diplomás, mert mindegy hogy mit, csak végezzen el. Sok diplomámál (pl. szabadbölcsész) bármelyik szakmát többre tartom.

Szerintem meg inkább nyelveket tanulj. Méghozzá: angol, német, japán/koreai/kínai. Az angol kell, a német munkavállalás és külföldön tanulás szempontjából jól jöhet, a távol-keletiekkel pedig tolmácsként vagy nyelvtanárként jól kereshetsz.

2015. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsóval egyetértek szerintem is szar ideológia az hogy mindegy mi csak legyen egy diploma.. egyébként a műszaki szakokat tartom a legjobbnak csak ahhoz nincs affinitásom sajnos.
2015. júl. 28. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nem csak arról szól okostojás, hogy diplomád lesz.. hanem közösség, élmények, felnőtté válás.. és nem mindegy hogy... otthon a 4 fal között vmi nyugdíjas némettanárral vagy 1 szuper egyetemen , akár 1 olyan szakon, amire épp felvettek.. nem kell hozzá hülyének se lenni. diplomát az kap, aki elvégzi a sulit, neked biztos orvosid van, búza.
2015. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Önmagukban a nyelvek nem sokat érnek. Olyan szakra mej, ami érdekel. A pénz nem elég motiváció önmagában.
2015. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mej=menj
2015. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amire épp felvettek? Azért szerintem ha van egy konkrét célod és tetszik valami aztán hirtelen valami másra vesznek fel és csak az marad hát nem is tudom mi motiválna.. Egyébként igen nyilván jó lenne úgy csinálni hogy közösség stb.. de én már erről lekéstem 21 vagyok és nem engedhetem meg a nappali képzést dolgoznom kell és mellette fogom elvégezni szóval marad a levelező..
2015. júl. 29. 19:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Illetve a felnőtté válás az közel sem itt kezdődik szerintem..
2015. júl. 29. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!