Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ajánlanátok Budapesten olyan...

Ajánlanátok Budapesten olyan középiskolát ahol érettségin angol felsőfokot lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most is egy kéttannyelvűbe járok, angolt és franciát tanulok, de most így 3. évre az osztályközösség eléggé tragikus módon romlott, ahol csak feszültségek és ellenségeskedések vannak egymás közt, így inkább átiratkoznék mert már én sem tolerálom/bírom ezt a közösséget

17L



2015. jún. 23. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
igazából nem értem a kérdést. érettségin közép és emelt szint van, amit bármilyen suliban le lehet tenni igazából. közép meg felsőfok pedig nyelvvizsgán van. azt meg szintén bármilyen nyelvvizsga központban le lehet tenni. a kettő (szerintem) nem ugyan az.
2015. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Bárhol érettséginél automatikusan kapsz közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgát ha elegendő pontot érsz el hozzá.
2015. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező azt szeretné tudni, hogy pl. az emelt szintű érettségi nem felel-e meg egy felsőfokú nának, ill. hogy lehet-e érettségi keretében nem közép, hanem felsőfokú viszgát tenni.

Én nem tudok ilyenről, de ha tényleg jó vagy a nyelvből, akkor érettségi után x összegért mindjárt letehetsz egy felsőfokút nyelvvizsga központban.

2015. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Idén leraktam a középfokot nyelvvizsgaközpontnál és már felsőfokra tanulok, és mivel kéttannyelvűbe járok nekem kötelező angolból felsőfokon (C1) érettségiznem így az ingyen is jön mivel ez benne van az érettségimben. Ugyanúgy mivel kéttannyelvűs vagyok ezért matekból is angolul kell érettségiznem. Viszont a legtöbb "sima" középiskolában az a cél, hogy középfokon (B2) érettségizzenek a diákok angolból ezért felsőfokot az adott suliban nemis iratnak. Engem az érdekelne, hogy milyen iskolát tudnátok ajánlani (lehetőleg ahol van kéttannyelvű vagy nyelvielőkészítő, angol tagozatos) osztály ahol ez lehetséges
2015. jún. 23. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:
VMG? Ott van angol tagozat, en oda jartam de asszem ott csak annyi a kovetelmeny h letedd az emelt szintu erettsegit (persze ez nincs kimondva de hat angoos osztaly) es a nyelvvizsgat azt mindenki maga csinalja, szepen elmegy es leteszi.
2015. jún. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"angolból felsőfokon (C1) érettségiznem"


Nagy a zavar. Az érettségi, mint írták, közép- és emelt szinten tehető, az emelt érettségi pedig 60% fölött ad középszintű (B2) nyelvvizsgát. Ha felsőfokúzni akarsz, menj egy nyelvvizsgaközponthoz, érettségivel nem tudod kiváltani.

2015. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!