Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor mégse ingyenes az...

Most akkor mégse ingyenes az első OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem le, és szeretnék tovább tanulni. Felső oktatásra nem adtam le a jelentkezésem, úgy gondoltam, hogy kitanulok addig valami szakmát, utána pedig majd eldőlnek a továbbiak, veszteni nem vesztek semmit, hisz legalább lesz valami a kezemben. Az első OKJ amúgy is ingyen van, jelentkeztem is, nappali tagozatra. Úgy volt hogy akkor így tényleg ingyen tanulhattok, hisz ez lenne az első szakmám. A visszaigazoló emailben viszont már úgy volt hogy az első ingyenes, viszont korlátozottak az államilag támogatott helyek. Ezután értesítetek, hogy az államilag támogatott helyek telítve lettek, viszont önköltséges formában jelentkezhettek nappali képzésre.. Mert az általam megjelölt szakma korlátozottan támogatott szakmák csoportjába sorolható.

Most akkor hogy van ez pontosan? Ez az "első OKJ teljesen ingyen" van mégse teljesen igaz? Mert ez így elég bosszantó, hogy közben kiderül hogy mégse teljesen így van.



2015. júl. 30. 01:07
 1/5 anonim válasza:
Teljesen ingyen van, ha a megkezdéskor még nem töltötted be 21. életévedet. Ha elfogynak a helyek, simán csak nem tudod megkezdeni az adott szakon a tanulmányaidat, de fizetned nem kell érte. Milyen szakma egyébként?
2015. júl. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, még nem töltöttem be a 21.életévemet. Egyébként gyógy, és sportmasszőr képzést néztem ki.
2015. júl. 30. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor jelentkeztél?
2015. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Múlthét pénteken küldtem el a jelentkezésem.
2015. júl. 30. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de hova?
2016. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!