Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az első OKJ-s képzés tényleg...

SKillEr96 kérdése:

Az első OKJ-s képzés tényleg ingyenes?

Figyelt kérdés
Beszélgettünk a barátommal a minap, és ő emlegette, hogy az első OKJ-s képzés Magyarországon ingyenes, az állam állja. Még 1-2 helyről hallottam ezt az információt, de nem tudom, hogy ez így van-e. Valaki tudja, hogy megy ez a dolog? Előre is köszönöm a válasz(oka)t!
2015. márc. 30. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2015. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21 éves korig igen.
2015. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, ez sokat segített!
2015. márc. 30. 13:14
 4/8 anonim válasza:
Szia. Már nem az, a Fidesz nem támogatja már a képzéseket és minden fizetős lett. Tudom mert én most érettségizem és megyek tovább OKJ-ra és éjjel nappal ezzel foglalkozom :( már minden képzés ilyen havi 20-30ezer között van :( voltam nyiltnapon 2helyen is és mind a két helyen mondták hogy szeptembertől ilyen nincs. :(
2015. márc. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt a qrva élet... Hát, akkor megyek tovább egyetemre, más út nincs XD Ott legalább van állami is XD Akartam előbb egy jó szakmát a kezemben, meg kis élet- és munkatapasztalatot, de... Akkor nem XD Vagy legalábbis nagy eséllyel nem. Köszönöm szépen a választ! Természetesen azért én is utánaérdeklődöm még, de nagyon köszönöm.
2015. márc. 31. 09:11
 6/8 anonim válasza:
Nagyon szívesen. persze itt-ott találhatsz elvétve ingyeneset de ott meg nagy a túljelentkezés.. eddig-i suli ahova akartam menni ingyenes volt.. voltam nyiltnapon és mondták hogy mivel nem kapnak állami támogatást nem tudják elindítani ingyen és hogy eltudjn indulni ennyi pénzre van szükségük :( .. már nincs olyan hogy ingyenes kozmetikus képzés vagy pl fodrász :( vagy bármi más.. most énis ezen gondolkodom hogy hogyan tovább :(
2015. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha, nálad szóba jöhet az egyetem, akkor a helyedbe, amint lehet elkezdeném,nem tudom hogy esetleg azért akarsz egy okj-t mert plusz pont, és közben nyelv vizsgáznál stb. mert így érthető lenne ez az opció.
2015. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából élet- és munkatapasztalatot szeretnék, plusz egy munkát a kezemben, és 1-2 évet halasztani csak az egyetemmel, a gimázium nagyon megutáltatta velem ezt az egész macerát a tanulással, és 4 évig szívtam, mert elhamarkodottan döntöttem, hova megyek, mivel nem lehetett ugye csúsztatni, mint gimi után egyetemnél. Idén érettségizem, és jó lenne egy kis szünet végiggondolni, hogy tényleg mit is akarok, plusz tényleg nem lenne rossz egy szakma a kezemben. Amúgy boncmester szeretnék lenni, valahogy az tavaly óta "megtetszett" nekem. Ott szerintem a túljelentkezés sem lenne probléma sem a képzésre, sem az állásnál, de ugye (akármilyne csúnyán hangzik) boncmesterre mindig szükség van, emberek naponta halnak meg.
2015. ápr. 1. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!