Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak, mérnök vagy...

Mit válasszak, mérnök vagy informatikus? (lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Két pálya között vacillálok. Gépészmérnök vs. programozó (mérnökinformatikus-programtervező informatikus). Matekból emeltezni szeretnék majd, fizikából pedig középszintűt szeretnék. Nem tudom mi alapján döntsek. Informatikának a programozás része érdekel leginkább. Viszont érdekel a fizika is, gépek, autók stb. ezekkel is szívesen foglalkoznék, de nem tudom melyik legyen. Ha programozó szeretnék lenni akkor mérnökinfo vagy programtervező informatikus? Van lényegi különbség? A fizetés és elhelyezkedés úgy tudom hasonló így az alapján sem tudok dönteni. Szerintetek melyik lenne jobb és miért?

2015. aug. 3. 01:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én mérnökinfóra jelentkeznék. ott is lesz fizika meg prog is bőven. ez inkább egy hibrid szak.


azt tudtommal programtervező matematikusnak hívják.


Ha szeretsz programozni akkor esetleg ott van a villamosmérnöki szak (ez inkább hardveres prog)


a gépészmérnökit nem ismerem

2015. aug. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem írni, hogy csak akkor jelentkezz egyetemre, ha tényleg felkészültél lelkileg rá mert kvanehéz lesz
2015. aug. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A villamosmérnöki jó lehet még olyan szempontból, hogy a abban sok programozás van és fizika is. A gépészmérnöki is jó szakma, ezt akkor válaszd, ha van valamennyi térlátásod meg érzéked a rajzoláshoz.
2015. aug. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1 Az a régi neve, ma már mindenhol programtervező informatikusnak hívják.


Ha szereted a fizikát olyan szinten, hogy tanulnád még, akkor mérnökinfó. Ha nem vonz annyira (semennyire, lásd én), akkor proginfó.

2015. aug. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szeretem a fizikát és megy is, de a matekot jobban szeretem. Térlátásom elvileg jó, és régebben mikor szabványbetűket csináltunk ment is, de műszaki rajzot nem tanultam. A másik, hogy a számítógépet felhasználói szinten ismerem, az nagy hátrány ha programozni nem tanultam?
2015. aug. 3. 13:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Proginfón is nulláról tanítják a programozást. Ha a matek megy, akkor ezt a lemaradást be lehet hozni.
2015. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sidel ***** válasza:

Mérnök vagy informatikus? Mérnökinformatikus.

Programozás első félévtől van. Folyamatosan, minden évben. Két félév fizika is van. A mintatanterv 2014-ben megváltozott, így annyira nem tudok nyilatkozni a többi tárgyról. Esetleg még a villamosmérnök szakon is elgondolkoznék a helyedben.

2015. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tekintve hogy mostanság jobb programozók kerülnek ki Mérnök Informatikus szakról, mint az eredetileg csak ezt a képzést tartalmazó Programtervező Informatikus szakról, így én a Mérnök infót ajánlanám neked.. Ott lesznek fizikával kapcsolatos tárgyak, ráadásul szakosodhatsz irányítástechnikai irányba is (robotok, gépek stb.), míg proginfón kevésbé..


Előttem szólókkal értek egyet, ha ilyenfajta érdeklődésed van a Gépészmérnöki szakon kívül elgondolkodnék még a Villanymérnöki szakon és a Mechatronika szakon is.. Ez utóbbi egy hibrid képzés (gépészet+villany+infó), amely legfőbb jellemzője, hogy semmiből sem túl sok, de mindenből pont elég a kiinduláshoz..

2015. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Ez igy elég alaptalan állítás, hogy mérnökinfón jobb rendszerfejlesztők\alkalmazásfejlesztők teremnek, mint proginfón. Ha HR-es\ügyvezető is vagy egy cégnél, akkor sincs erre semmi kézzel fogható alapod. Vagy csak annyi, hogy a cégednél több a mérnökinfós? Ez már profiltól függ.
2015. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9-es

"Ha HR-es\ügyvezető is vagy egy cégnél, akkor sincs erre semmi kézzel fogható alapod. Vagy csak annyi, hogy a cégednél több a mérnökinfós? Ez már profiltól függ."


A cégnél ahol dolgozom fejlesztő vagyok (jártam proginfóra és mérnök infóra is, így mindkét képzést ismerem)..

Vettem át kódot proginfen végzett informatikusok után többször is és olyan undormányt én még az életben nem láttam, amit abban összehordtak, elrettentő példaként lehetne mutogatni..

Persze remélem, hogy csak kirívó eset volt és egyszerűen csak alkalmatlanok voltak a szakmájukra, de mérnök infó szakról még nem láttam ilyet produkáló embert kikerülni (pedig dolgoztam már pár helyen).

Az a fura, hogy nemcsak nekem ez a tapasztalatom, hanem jó néhány korábbi munkatársamnak is, de tény hogy elég szubjektív.

2015. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!