Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME log mérnök vagy mérnökinfo...

BME log mérnök vagy mérnökinformatika?

Figyelt kérdés
Szóval még van egy kis időm sorrendet változtatni, de nem igazán tudom még mindig, hogy melyik legyen. Ha pénteken csak épphogy nem bukok meg a szóbeliken, akkor is 400+ pontom lesz, szóval esélyes vagyok mindkét szakra. Májusig biztos voltam benne, hogy informatikával szeretnék foglalkozni, de ahogyan készültem az emelt info érettségire készültem, rájöttem, hogy mindegy, mit kell csinálni, én 8 óráig képtelen vagyok a gép előtt ülni. Sokkal gyakorlatiasabbnak, "járkálósabbnak", "világjárósabbnak" érzem magam. Nyelveket is beszélek, szóval logisztikai mérnökként lenne esélyem külföldön is elhelyezkedni? Néztem állásokat logistics engineer (és tovább specifikusan..) néven például a Maersk-nél, Audinál. Rengeteg állás van meghirdetve, a Maersknél többnyire Kelet-Afrikában, pl.: Kenya (Mombasa). Na mármost nekem ezzel álmom válna valóra, hogy én egy kikötőben vagy ilyen helyeken dolgozzak. A kérdésem tehát: Logisztikai mérnökként sok nyelvvel valójában lesznek ilyen széleskörű lehetőségeim, vagy válasszam inkább a mérnökinformatikát? Mert ha log. mérnökként nem fogok tudni elhelyezkedni, nem akarom, hogy azt kívánjam majd, hogy bárcsak választottam volna valami mást...

2015. jún. 17. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Logisztikai mérnök. És nagyon is el lehet vele helyezkedni, főleg ha jól tudsz angolul és németül. Még itthon is főnökként dolgozik egy multinál a hasonló végzettségű ismerősöm.

Informatikát nem ajánlom, én azt tanultam. Rengeteget kell programozni, vagyis gép előtt ülni. Teljesen antiszoc kocka lettem volna, ha nem iratkozok ki időben.

2015. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Logisztikát is tanultam egyébként és azt sokkal jobban élveztem. Főleg, amikor a raktárban mászkáltunk. Ahol voltam gyakorlaton, ott a logisztikus főnök sokszor utazott külföldre. Főleg Dániába.
2015. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha pörgősebb munkára vágysz, szerintem egyértelműen logmérnök. Szintén logisztikát végeztem (bár én megfelelő szintű idegen nyelvi háttér miatt nem ebben dolgozom jelenleg), de biztosan jó meló lehet, nem egy naphosszat irodában ülős dolog. Informatikához is konyítok egy kicsit, én is abból érettségiztem, de engem ebben csak a kihívások vonzanak, cseppet sem tudnék életem végéig ebben mozogni.


Hidd el, simán lesznek lehetőségeid, jó és idegen nyelveket jól ismerő logisztikusokra mindig szükség lesz, az tuti.

2015. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, a logisztikus mérnökök 99%-a is ugyan úgy számítógép előtt csücsül egész nap, mint a szellemi munkát végzők túlnyomó többsége.
2015. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!