Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ képzés, megváltozott...

OKJ képzés, megváltozott jogszabályok, szerintetek mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Igazság szerint sajnos pont kifogtam(tunk) egy olyan időszakot néhány diáktársammal amikor a változtatások közepette az ember teljesen elbizonytalanodva várja az újabb fejleményeket. Arról van szó, hogy idén megszereztem az első OKJ szakmámat. 19 éves vagyok, úgy gondolom most van itt a lehetőség, hogy tanuljak mert a későbbiekben egyre nehezebb lesz "beülni az iskolapadba". A szakmai tanulmány alatt beadtam a jelentkezésemet egyetemre is, ahová sikeresen felvettek, melynek én őszintén, tiszta szívemből örül. Mindazonáltal valamiért úgy érzem, hogy még nem jött el számomra az idő, hogy felsőoktatásban tanuljak, szeretnék még egy szakmát szerezni. Viszont a jogszabályok közepette már végképp annyi verziót olvastam, hogy nem tudok kiigazodni.

Lényege az lenne a "történetünknek", hogy a kormány új rendelete támogatná a 2. szakma megszerzését 25 éves kor alatt. Mindazonáltal ez csak felnőttképzésben valósulhat meg, mármint az ingyenes része. Én szeretném nappali tagozaton elvégezni ugyan úgy, mint az első ebben az iskolában, és hallottam olyan lehetőséget is, hogy ennek semmi akadálya, csak akkor fizetni kell érte.

Abban kérném a segítségeteket, akik most benne vannak és tudnak pontosabb információt, legyenek kedvesek leírni, mert én már annyi verziót olvastam/ hallottam, hogy nem tudok kiigazodni az egészben. Ugyanakkor ugye én szeptemberben szeretném megkezdeni a 2. szakmámat, de most bizonytalan, viszont az egyetemre minél előbb vissza kellene reagálnom.

Nagyon szépen megköszönöm előre is az esetleges válaszokat! :)


2015. aug. 7. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:
25 éves korodig részt vehetsz a nappali képzésen. Én pont 25 vagyok, így nem. De nem tehetik fizetőssé, mert a szakma ingyenes, ha nappalin vagy, ha estin/levelezőn.
2015. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!