Milyen szakma való nekem?

Figyelt kérdés

Jelenleg még csak 8 osztályos gimibe járok (ha valaki nem tudná mi az: 12 éves kortól 19 éves korig van), de már nagyon foglalkoztat az, hogy hol és mit tanuljak tovább. Sokan mondják,hogy még fiatal vagyok blablabla, de én előre szeretnék tervezni, álmodni, hogy ne érettségi előtt kelljen ezen agyalnom. Megpróbálok minden lényeges információt leírni: Tehát eddig ami a kezemben van, az egy papír, ami igazolja, hogy kijártam a rajziskolát. (Rendes suli mellett persze) Ami érdekel: nyelvek (angol, német, magyar, szlovák, és egy pici olasz), tánc (jövőm viszont nem látom benne), zenék írása (szintúgy nem látom benne a jövőm), lakberendezés, kisfilmrendezés, rajzolás, fotózás.. ilyen művészi dolgok. A suliban úgy mindenből ötösöm van (kivéve a zenét), szeretem az irodalmat, a kémiát, a nyelveket, a rajzot, a tornát.. Az olyan munkaajánlásokat,mint orvos,ügyvéd, tanár stb kérlek mellőzzétek. Inkább ilyen "művészi" munkát akarnák, ahol alkothatok/körbeutazhatom a világot, és persze minimum 1200-1500€-t keresek (kb.: 400 000-450 000 ft)

Gondolkoztam azon is, hogy plus size modell legyek.. Jó, a kemény 162 centimmel ez nehéz lenne, meg hát ugye nem vagyok én olyan kövér, mindössze 55 kiló, de elnézve milyen vékonyak a "normál" modellek, az én kategóriám már a plus size-ba esik :)

Szívesen tanulnák külföldön, akár Magyarországom is,sajna itt Szlovákián kicsit sanyarúbb a helyzet. Legszívesebben Kanadában (Ottawa), Angliában (London, Glasgow) tanulnák, és utánna laknák is.



2015. aug. 8. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:

"művészi munka", "kb 400 000-450 000 ft"

Sok sikert. Nem, komolyan, a művészi pályák, szakmák biztos érdekesek, meg testhezállóak lehetnek számodra, de hogy ilyen területen ennyit keress, ahhoz valamit nagyon jól kell csinálnod :D

2015. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele "kedves" válaszoló! De ha nem haragszol meg, nem fogok tanár vagy ügyvéd lenni,mert azok a "biztos munkák". Meg akarom valósítani az álmomat, tehát valamilyen művészi munkát,illetve érdekeset akarok.. Még mindig nem adtál választ a kérdésemre.
2015. aug. 8. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze, kövesd az álmodat, nem azt mondom, hogy ne :)

Csak annyit szándékoztam közölni, hogy a művészi pályáról és magas fizetésről alkotott álmod nehezen párosítható. Egyik vagy másik megvalósítható, a kettő együtt nehezen. Ez van.

2015. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jól van... Valaki esetleg válaszolna a kérdésre, vagy csak kioktatni akar mindenki arról, hogy a legtöbb művész nem keres jól?
2015. aug. 8. 17:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Most mire vagy kíváncsi?

Tökéletesen leírtad, hogy mi érdekel és hogy mivel akarsz foglalkozni.

2015. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem. Csak példákat írtam
2015. aug. 9. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Leírtál sok dolgot magadról, de igazából kérdésedet egy fél mondattal megválaszoltad:


"Inkább ilyen "MŰVÉSZI" munkát akarnák, ahol alkothatok".


Arra viszont nem tudunk választ adni, hogy pontosan mit csinálj, mert ahogy az előtem lévő írta a fizetés nem csak a munkától függ, hanem tőled is. Te nem egy gyártosori munkás akarsz lenni, aki emberi erőforrás, hane

2015. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*félre kattoltam, így elég nyersen került ki az egész.


Szóval művészeti ágakban a személyes teljesítményedért fognak felvenni, ott jobban számít, hogy ki vagy és mit tudsz, mint az előző példánámnál. A 1200-1500€-t meg remélem nem kezdő fizetésnek gondoltad, hanem majd évek múlva. De ha annyira szeretnél egy konkrét melót, akkor legyél JÓ tetoválóművész. Még annyi, hogy nagy különbség van, hogy melyik országban dolgoznál, mert lehet máshol jobb a fizetés, de az élet is drágább. [link]

2015. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!..
2015. aug. 10. 23:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Tervezz jelmezt, színházi díszletet látványelemek kidolgozás cucc, írj könyvet, rendezz filmet, színdarabot, legyél kamerás, hobbifestő, fodrász, ruhatervező divatos, reklámdizájnolótervező grafikus bigyó, rajzfilmkészítő, könyvekbe illusztráló animátorcucc, szinkronszínész, kertrendező, szőnyegkészítő -ilyet konkrétan nemtom ki csinál, stylist
2015. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!