Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az első OKJ képzés ingyenes?

Az első OKJ képzés ingyenes?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és már mindent átkutattam, de alig találtam olyan okj képzést, ami ne lenne fizetős. Hogy működik ez? Az első képzés akkor is ingyenes, ha az adott szakhoz van írva x összeg? Továbbá 1 éves képzésre szeretnék jelentkezni, mert nem vettek fel egyetemre, és jövőre újra megpróbálnám, de csak 2 éves képzéseket találok.Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 8. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Azzal többre mész, hogy elmész dolgozni az alatt az egy év alatt
2015. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy legalább ezidő alatt kitanulnék egy szakmát, hogy több lábon álljak, ha úgy alakul.
2015. aug. 8. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:
23 éves korodig be tudod fejezni, akkor ingyenes az első. De hozzájárulási költségek lehetnek, mint minden suliban.
2015. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg én is így csináltam, és sok gyakorlati tapasztalatot szereztem, amit az egyetem nem adott később meg.
2015. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Végre valaki aki nem azt hajtja folyton hogy milyen haszontalan az okj. Te milyen okj-t végeztél ha szabad kérdeznem? Csak kíváncsiságból, mert tanácstalan vagyok
2015. aug. 8. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:
2 OKJ-t tehetsz le ingyenesen nappali tagozaton 25 éves korodig. A másodikat 25 éven felül már csak felnőttoktatás keretében. Viszont ingyenes képzések általában a szakközépiskolákban vannak. Én például mivel most ingyenessé tették a másodikat is egyből megnéztem hova tudok menni - a helyi szakközépiskolákban. Ha a Google-ben beírod, hogy OKJ xy helyiség, inkább a fizetőseket dobja fel. A sulikra keress rá.
2015. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

#5

Egy Mérnök Asszisztensi képzésen vettem részt.

És közben készültem az egyetemi felvételire.

2015. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2015. aug. 12. 17:50
 9/9 anonim ***** válasza:
A szakmai munka is jó, igen. De nincs olyan jólét Magyarországon, hogy valakit felvegyenek gimi után szakmai gyakra csak azért, mert utána egyetemet akar végezni.
2015. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!