Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Buta kérdés de egyetemre...

Buta kérdés de egyetemre miért ajánlott a laptop?

Figyelt kérdés

2015. aug. 16. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mert be tudod magaddal vinni előadásra és jegyzetelhetsz rajta, ha neked úgy könnyebb tanulni :) én speciell nem szoktam bevinni mert felesleges, papírról tanulok, és volt már hogy inkább játszottam 1-2 unalmas előadáson..:D
2015. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem ajánlott. Jegyzetelni nem lehet vele(engedni engedik, csak mondjuk egy ábrát sokkal több idő megcsinálni mint papíron, meg egy csomó dolog elvonja a figyelmed ha gépen jegyzetelsz)

A kijelzője is kicsi, a teljesítménye sem akkora mint egy asztali gépnek.


Egyedül akkor éri meg laptopot venni, ha nagyon öko vagy, mert a fogyasztása sehol nincs egy asztalihoz képest

2015. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez az "asztali gép teljesítménye jobb mint a laptopé" dolog max 5 évvel ezelőtt volt érvényes.
2015. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk speciel kimondottan előnyös a laptop, online elérhető forrásanyagok, jegyzetek végett. Illetve, mivel ez Informatika Kar, így egy-egy programozással foglalkozó előadáson az elhangzó elméleti anyagokat tudjuk közben laptopon gyakorlati megközelítésből is nézni. Valamint.. hát.. izé.. Internet, bármikor, bárhonnan elérhető ismeretanyagok, gyakorlati példák, amik segítik a tanulást. Miért NE lenne hasznos? :D
2015. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

*Ugyanabban az árkategóriában.

Valóban egy 200e forintos noti gyorsabb lesz mint egy 70e forintos pc, csak nincs értelme összehasonlítani a kettőt

2015. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen mire irányul a kérdés? asztali PC vs Notebook? vagy Notebook vs semmi?
2015. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre nem kifejezetten laptop ajánlott, hanem bármilyen számítógép (legyen az asztali, notebook vagy netbook) internetkapcsolattal. Manapság mindent neten keresztül kell intézni (tárgy- és vizsgafelvétel, befizetések stb.), számítógépen kell írni a beadandókat, sokszor az előadásanyagokat is netre teszik fel.

De nálunk pl. senki nem vitte a gépét órára...nem egyszerűbb rajta jegyzetelni, ráadásul zavaró, ha valaki melletted püföli a gépet.

2015. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pl koliba mész akkor ott tud lenni. De még a szak se mindegy. Pl egy magyar szakon semmi értelme mert jegyzetelni kell. De pl egy infón az anyag mindig fent van neten és közben tudod olvasni.
2015. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én azért vettem laptopot mikor egyetemre kerültem, mert tudtam hogy nagyon fontos lesz az hogy tudjam cipelni a koli és az otthon között. koliban nem hagynám hétvégére semmiképp, meg nagyon nagyon sok egyetemi cuccot töltök le rá, ami jobb ha egy hordozható felületen van, amit akár utazás közben is meg tudok nézni ha nagyon muszáj, mint egyszerre két helyen.


órán füzetbe jegyzetelek, oda nem is kell laptop, de a cipelés miatt én nagyon ajánlanám, előtte nekem is csak asztali volt, de az amúgy is már nagyon lassú volt


persze ha bejárós vagy akkor tökmindegy milyen géped van, én ~250km-re tanulok

2015. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami számítógép féleség a mai világban alapkellék. Kell majd emaileket nézegetni, neten keresztül kell intézni majdnem minden kérvényt, tanulhatsz rajta stb. és hát egy laptop sokkal praktikusabb mint felvinni egy asztali gépet.
2015. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!