Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen tanulók! Hogyan...

Egyetemen tanulók! Hogyan tanultok? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy ti hogyan tanultok hatásosan? Minden nap előveszitek a jegyzeteiteket és hozzáolvassátok a könyvet? Vagy hogy csináljátok?

Még annyit hogy mire és hogyan jegyzeteltek? Honnan tudjátok mit kell leírni?

Köszönöm előre is a válaszokat,tudom van számtalan ilyen kérdés,de hátha jön valami új ;)

Zöld pacsit az értelmes válaszoknak :)



2015. aug. 16. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nyilván függ attól is, hogy mit tanulsz. Egy mérnöki képzésen nyilván mást és máshogy kell tanulni, mint mondjuk egy történelemszakon. Én (Informatika Kar) személy szerint azt a módszert preferálom, hogy:

- Előre elolvasom a következő előadás anyagát (ez általában lehetséges, mivel vannak előadásjegyzetek interneten), így az előadáson már van egy általános képem az anyagról, és ott már csak megértenem kell az anyagot, nem nulláról megtanulnom.

- Ebben a félévben próbálom ki azt, hogy kinyomtatott előadásjegyzetet viszek, és arra jegyzetelek, ha valami plusz elhangzik. Így nem kell gépiesen leírnom minden egyes betűt, és jobban tudok figyelni magára az előadásra.

- Rendszeresen, hétről-hétre kell készülni. Sokan esnek abba a hibába, hogy "majd ZH-ra/vizsgára megtanulom", aztán szenvednek a kettesért. Mint mondtam, nem csak hogy tartani kell a lépést az anyaggal, de érdemes előre készülni.


Ezekhez a módszerekhez persze kell, hogy elérhető legyen előre előadásjegyzet.

2015. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikro az ember odakerül (meg minden félév elején xD) lelkes és azt fogja mondani, hogy minden héten újratanulom azt amit a héten vettünk, nem hagyok semmit se a végére, stb... De tudjuk hogy emberek vagyunk és kb zh előtt pár nappal kezdünk neki, a vizsgára meg vizsgaidőszakban.
2015. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
^ pontosan...
2015. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az összes kötelező tárgyamat így csináltam proginfón:

- Előadásra szelektíven jártam. Ha valami jobban érdekelt vagy érdekesen volt előadva, akkor többször jártam be. Egyébként inkább másba fektettem az energiámat (kb minden hasznosabb, mint előadáson aludni/unatkozni)

- Az előadásanyagot inkább ZH-k környékén vettem elő. Gondolom hatékonyabb hétről hétre készülni, de elég nehéz az összes kurzust szinten tartani. Ha valami nem volt világos előadásanyagból, akkor interneten/könyvekben utánanéztem.


3 év nagy részében a papíros módszer vált be jegyzetelésre. Mindig vittem üres lapokat gyakorlatra és kurzusonként összetűztem őket.

2015. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
jegyzetelni én szeretek, sokan nem írnak semmit, de szerintem saját jegyzetből sokkal jobb tanulni mint máséból, és csakis füzetbe. gépet ellophatják, leesik, összetörik, elveszik a jegyzet, meg én utálom gépen olvasni a jegyzeteket, a papírról való tanulást jobban szeretem... igazából ez nyilván egyetem függő is, hogy mit meg hogy kell tanulni, de azért a legnehezebb tárgyat azt azért napi szinten elő kell venni, valamit csinálni kell tényleg, szóval van 7-8 tárgy mondjuk amiből vizsgázni kell, akkor azért 1-2t illik év közben tanulni, mert van aminek le kell ülepednie az agyban, és átfogó tudás kell, nem csak random 3 nap olvasgatás után bemenni tanulni. a tanár el fogja mondani, hogy miből kell tanulni, és alapvetően jó elolvasni a könyvet, sok tanár olvasgatja is a szar kidolgozottakat, és eleve olyat kérdez, ami nincs is benne, és garantált a bukás. szóval tényleg könyveket olvasgatni, meg előadáson jegyzetelni, elhangzanak olyan infók is amik nincsenek benne a könyvbe....és szépen év közben majd ha nincs katalógus elkopik a nép az előadásokról, de igenis be kell járni.... nem tudhatod mikor kapja elő mégis a lapot a tanár, vagy megjegyez arcról, hogy ott voltál, satöbbi, szóval menni kell :)
2015. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2015. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!