Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német iskola milyen magayarnak...

Német iskola milyen magayarnak? Menni fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Ismerősömék ki mentek lakni, a gyerekét be iratták iskolába. Itthon GIMNÁZIUMBA járt, most menne 10.be(itthon)

Ott Németbe, be tették Őt vissza 9.be vmi REALsuliba.

Itthon KÖZEPES tanuló volt..

Ott milyenek a követelmények stb.??

Iskola milyen? Szerintetek egy közepesen tanuló gyerem fogja-e bírni? nehéz? stb.. (kinek milyen a tapasztalata? ismerős által stb)?

Válaszokat előre is köszönöm!!!!



2015. aug. 17. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne bírná egy közepes tanuló? Németországban nincsenek rossz tanulók, vagy közepesek? Persze ha a német nem megy neki, az más kérdés.
2015. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretne oda járni
2015. aug. 17. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk kint is gimibe jártam, nem Realschuleba, de válaszolok. A Realschule a gimnázium alatt van, 10. osztályig lehet oda járni, utána ki lehet tanulni egy szakmát vagy át lehet menni gimibe, plusz 2 evet ott kijárni és érettségizni. Közepes tanulónak egyelőre tökéletes választás, a gimi nehéz lenne. Fogja bírni, bár nem tudom, tud-e nemetül, de fél év alatt bele fog jönni, még akkor is, ha semmi alapja nincs és onnantól nem lesz gond. A tanárok kint nagyon segítőkészek (90%-ban), bármivel lehet hozzájuk fordulni. Pontosan hova mennek? Melyik város/Bundesland? Mert nem mindegy. Délen (Baden-Württemberg, Bayern) magasabb szintű/nehezebb az oktatás, mint északon.
2015. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
HANNOVER-ben!!!!! ott milyen?
2015. aug. 17. 23:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Oooh de jó! Én először Stuttgartban voltam gimis, ott elég húzós volt (ugye délen van), másodszor meg Hannoverben :) ott azért egyszerűbb. Nem azt mondom, hogy könnyű, mert a suli nem könnyű, főleg nem idegen nyelven, de Hannoverrel nagyon jól jár :) szuper város, nyugis, de mégsem unalmas, imádtam ott lakni!
2015. aug. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a helyzet meg az h nem akar ott lenni
2015. aug. 18. 01:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Te ki vagy a történetben? Rokon, barát?


Gondolom a szülők szükségletből mentek ki, sokszor átgondolták és ez bizonyult jó megoldásnak. A gyereknek ezt el kéne fogadni, meg kéne próbálnia alkalmazkodni, beilleszkedni. Németorszag jó hely, Hannover végképp, szóval nem nyafogni kell, hanem mindent megtenni azért, hogy ott is jól érezze magát. Ha befordul és leszar mindent, megmakacsolja magát, mert neki nincs kedve ott lenni, akkor elrontja a saját mostani életét.

Meg fog tanulni anyanyelvi szinten németül, lesznek német barátai, kapcsolatai, ezek mind nagyon nagyon jól fognak neki jönni később! Az előnyöket kell nézni, nem a hátrányokat!

2015. aug. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!