Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulási tippekre, módszerekre...

Tanulási tippekre, módszerekre lenne szükségem olyanoktól, akik emelt szinten érettségiztek! Hogy sajátítsak el nagyobb anyagrészeket?

Figyelt kérdés
Biológiából és kémiából fogok emeltezni. Nekem a kémia sokkal nehezebb, bonyolultabb, valahogy mégis könnyebben meg tudom tanulni. A biológia számomra egyszerűbb, átláthatóbb, de mégis sokkal nehezebben megy a tanulás.. a fő problémám az, hogy a hosszabb, nagyobb anyagokat egyszerűen nem tudom megtanulni, hiába értem a témakört, nem marad meg, és a saját szavaimmal nem tudom elmondani. Szerintem ez a passzív tanulás, amikor megértem, de pontosan nem tudom vissza adni. Ehhez kellene segítség, hogy például egy több oldalas tételt hogy vágjak be úgy, hogy ne hagyjak ki belőle fontos részeket? Egyszerre több könyvből tanulok, ezzel párhuzamosan minden lecke után feladatokat oldok meg, hogy úgy is rögzüljön, és füzetbe jegyzetelek is magamnak. Mégsem sikerül hibátlanul megtanulnom.. OLYANOK SEGÍTSÉGÉT VÁROM, AKIK SZINTÉN BIOLÓGIÁBÓL ÉS SZINTÉN EMELT SZINTEN VIZSGÁZTAK!!! Előre is köszönöm szépen!!!

2015. aug. 19. 10:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy fontos a jó eredmény, 80-90% körül kellene teljesítenem. Aki erre készül, vagy már készült, az tudja, hogy mekkora követelmény van az emelt biológián, ennyi anyagot nem lehet és nem is szeretnék bemagolni. A cél az lenne, hogy stabil, pontos tudásom legyen, amit önállóan is át tudok adni és amivel sikerülhet egy erős érettségit összehozni.
2015. aug. 19. 10:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszer leírtam egy kérdésnél, hogy egyetemen (orvosi) milyen tanulási módszereket vetettem be. Úgy gondolom, ezek simán alkalmazhatóak az emelt bioszos anyagra is. Belinkelem, hátha segít:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Egyébként azon ne stresszelj túl sokat, hogy magadtól nem tudsz mindent 100%-ra elmondani. Az írásbelin feladatok vannak, ahhoz nyilván nem az kell, hogy az egész témát fejből visszamond. Van egy esszé, de ott is vannak segítő kérdések, tehát lesz mire támaszkodnod.

Szóbelin pedig szintén vannak a feladatokhoz támpontok, kérdések, ráadásul a vizsgabizottság is kérdez, ill. rávezet a dolgokra. Ha nem minden szót úgy kell belőled kiszedni, akkor pontot se nagyon vonnak le. Nekem pl. 1-2 dolgot megkérdeztek, amit magamtól nem mondtam el, mégis maximális pontszámot kaptam.

2015. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!