Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosira szeretnék...

Általános orvosira szeretnék menni. Semmelweis vagy SZTE?

Figyelt kérdés
Ki melyik egyetem mellett tenné le a voksát, és miért? Nagyon szívesen hallgatok tapasztalatokat, véleményeket, stb. :)

2015. aug. 20. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Szeged sokkal szebb és barátságosabb város, mint Butapest.
2015. aug. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Ne a város döntsön már, könyörgöm..
2015. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a képzés színvonala mindenhol eléggé hasonló. Vannak olyan tárgyak, amiket az egyik helyen oktatnak jobban, vannak olyanok, amiket meg a másik egyetemen. Ugyanígy van, ami az egyik egyetemen nehezebb, más tárgy meg a másikon. Pl. a hallomások alapján Bp-n nehezebb az első 1-2 év, viszont a harmadik már nem, Szegeden pedig a 2., de főleg a 3. év a vízválasztó. Összességében nem hiszem, hogy bármelyik orvosi egyetem diplomája értékesebb vagy értéktelenebb lenne a többinél.

Emiatt pedig igen is érdemes figyelembe venni azt, hogy melyik hol van.

Én Szegedre jártam, szóval arról tudok bővebben nyilatkozni (és igen, ide fogom keverni a városról alkotott véleményem is, hisz ahogy leírtam, szerintem igen is számít:)

Szegedben az a jó, hogy nem kicsi város, de nem is annyira nagyon hatalmas, így egész könnyen bejárható a belváros akár gyalog is. Az orvosi épületek (kevés kivételtől eltekintve) egy rakáson vannak, így órák között nem kell gyakran tömegközlekedni, lyukas órákban pedig több idő van arra, hogy az ember egy kávézóban (vagy akár a könyvtárban) elüsse az idejét.

Plusz pont az is, hogy Szegeden jóval olcsóbbak az albérletek, mint Pesten, valamint az, hogy a pályázó hallgatók 90%-a ingyen bérletet kap a tömegközlekedésre (ami egyébként havi 4000 Ft lenne).

Szerintem a könyvtár is nagyon jól felszerelt, eddig mindent megtaláltam, amire csak szükségem volt.

A diákélet szerintem úgy összességében a városban is nagyon jó, az orvosi karon meg pláne. Gólyatábor, utána gólyastartnap, kolis gólyatábor, hetente kari buli (felváltva két szórakozóhelyen), télen ingyenes koriestek, néha ingyenes esti Anna-fürdőzés, plusz a karnak vannak színházbérletei is, amiket egy-egy előadásra el lehet vinni. Felező buli, később bankett, szerenád (tudtommal ez pl. csak nálunk van:D).

Ezek mellett a városban is mindig van szinte valami (Bortér, pálinka fesztivál, disznótoros meg halászlé fesztivál stb.). Kajálni is nagyon olcsón lehet egyetemistaként (EHÖK menzán 300! forint, de a környező helyeken is 600-800 forintokért már kapsz).

Plusz tankönyvtámogatást is kapunk, évente 13-14 ezer forintot, ami az orvosis könyvek árát tekintve nem rossz dolog.


Ha az oktatást nézzük, akkor szerintem az elméleti képzés elég jó. Az külön pluszpont, hogy a kórélettant és a patológiát nagyon komolyan veszik, ami a későbbiekben baromi fontos, mert kb. minden ezekre épül. Ha ezeket normálisan megtanulod (a lehetőséget pedig itt adott), akkor a klinikai tárgyakkal már nem sok gondod lesz. A gyakorlatokkal van némi probléma...sajnos sok a diák, kevés az orvos, kicsi a hely. Valahol jól megoldják a dolgokat, de voltak egészen botrányos gyakorlataim is. Viszont ilyen téren a többi helyről sem hallottam jókat, pl. unokatesóm Bp-n végezte el az egyetemet, ugyanezeket mondta ő is:D

Külföldi lehetőségek közül szerintem minden egyetemen ugyanazok adottak (Erasmus, Medizinstudenten ohne Gränzen, valami amerikai ösztöndíj is van), tehát aki akar, az jó eséllyel ki is tud menni valahová.

A nyári gyakorlatokat meg ugye mindenki ott csinálja, ahol akarja, szóval attól, hogy Szegeden tanulsz, még csinálhatod Bp-n.

Egyébként ilyen téren azt javaslom, hogy érdemes arra orientálódni, amerre majd dolgozni szeretnél. Ugyanis bár nincs olyan szerintem, hogy valahová csak sotés diplomával vesznek fel, de értelemszerűen ha van olyan jelentkező, akinek már látták a munkáját, "dolgozott" ott, azt előnyben fogják részesíteni. De ugyanígy Szegeden meg azoknak lesz több esélye, akik itt csinálták a gyakorlatokat.


Igazából ha van valami konkrét kérdésed, szívesen válaszolok.

2015. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!