Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kedves fogtechnikusok és...

Kedves fogtechnikusok és fogtechnikusnak tanulók! Melyik fogtechnikusi OKJ-t ajánlanátok lehetőleg Budapesten ami olyan végzettséget ad amivel külföldre mehetnék?

Figyelt kérdés
És még bőven lenne kérdésem, mert nehezen igazodom el aZ interneten lévő weboldalakon: tényleg csak 16hónapos a képzés mindennel együtt? Gyakorlatra közben is mehetek ha eltudom intezni vagy csak utána és ennek mégis mennyi időnek kell lennie? Mikkel jár az általatok ajánlott iskolába való beíratkozás(ebben az évben fogok érettségizni és tudni szeretném,hogy alakul a nyaram ha a beíratkozásomat intézem) illetve mik a feltételek? Minden személyes tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadok! Köszönöm előre is!

#OKJ #fogtechnika #FogtechnIkis
2015. aug. 20. 11:45
 1/2 Kohy válasza:

Szia. Én most fogok végezni. Egyedül Práter utcában van normálisnak mondható színvonalú oktatás. Amit nagyon tudok ajánlani hogy csak akkor kezd el ha tényleg komolyak a szándékaid. Nem egy álom munka.. a fizetés átlagos és szabadidőd sme lesz sok mivel nem fix a munkaidő. egy 30 fős osztályból 10 embernek lesz munkája a szakmában. Tanlaborba semmiféleképpen se menj! Nem tanítanak semmit egész nap naplopás megy.. inkább szánj rá havi 30ezret külső gyakorlati helyedre mivel tanlabor is csak papíron van ingyen.. kb 200e huf ment el a szerszámaimra amiket biztosítaniuk kellet volna..

Külső gyakorlati helyeden ha jól teljesítesz nagy valószínűséggel az lesz a munkahelyed és legalább lesz munkatapasztalatod. Frissen végzett fogtechnikusokat sehova nem vesznek fel. A képzés 2 évig tart ha elvégzed Fogtechnikus gyakornok leszel + van egy fél éves továbbképzés amitől Fogtechnikus.

Nekem sokan megpróbálták elvenni a kedvem az elején de nem sikerült nekik.. mára bánom h nem hallgattam rájuk.

2015. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Akkor én is inkább átgobdolom mégegyszer!!!
2015. szept. 11. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!