Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnám feleszteni magam...

Hogy tudnám feleszteni magam magyar irodalomból ha felnőtt létemre nem vagyok túl jó belőle? Illetve milyen könyveket olvassak?

Figyelt kérdés

Szóval, egyre inkább azt veszem észre,hogy semmit nem tudok irodalomból. Néha alap versekről fogalmam sincs,hogy ki írta és bár nem igazán érdekel az irodalom, mégis néha azt érzem,hogy ez hozzátartozik az alap művelséghez és azért illik tudni egy Petőfi, József Attila stb. versről,hogy azt ki is írta. Sajnos borzasztó magyar tanáraim voltak, főleg általánosban, ez úgy gondolom megalapozta az egészet, de azért középiskolában magamhoz képest elég sokat fejlődtem, tehát egész jól le tudtam érettségizni, mégis a tudásom a béka seg.ge alatt van. Jó, ez enyhén túlzás, de tényleg alap dolgokat néha nem tudok. Ezen kívül elég keveset is olvasok, mivel abszolút nem köt le, 10-20 oldal után elfáradok és nem is érdekel már a történet. Ennek lehet az az oka,hogy amit eddig olvastam egyik sem volt annyira jó könyv,hogy lekössön, nem tudom. Ez is egy olyan dolog, amin úgy érzem változtatnom kellene. Én inkább filmnézős típusnak mondanám magam mintsem nagy olvasónak. Jobban szeretema dolgokat látni, mint elképzelni. Volt olyan,hogy egy ismerősömmel bementem egy könyvesboltba, ő konkrétan minden második könyvet ismerte és olvasta, én viszont csak csendben bólogattam, mint aki tudja miről van szó. Ha nem is minden bestsellert, de az alap könyveket úgy érzem illene kiolvasni. Melyek azok a könyvek amelyeket mindenképp kellene olvasnom, ismernem?


24/L


2015. aug. 20. 21:41
 1/1 A kérdező kommentje:
*Fejleszteni
2015. aug. 20. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!