Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar, szóbeli: "Ifjúsá...

Emelt magyar, szóbeli: "Ifjúsági irodalom, felnőtt regény? Jonathan Swift: Gulliver utazásai", hogyan?

Figyelt kérdés

Egyet kell választani, és elmondani, hogy miért az, mindkettőt el kell mondani, hogy miért lehetne az?


A félreértések elkerülése végett: NEM a kidolgozásban kérek segítséget!


2015. máj. 21. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:

"Egyet kell választani, és elmondani, hogy miért az,"


Ebből arra következtetek, hogy kiválasztod az egyiket és érvelsz mellette.

2015. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Alapvetően a feladat az, hogy elemezni kell a regényt csak abból a szempontból, hogy vajon miért vált ifjúsági regénnyé. Nem választani kell és amellett érvelni, hanem alátámasztani a szövegen alapuló érvekkel, hogy miért lehet ifjúsági regény (pl oktató jelleg, mesékbe illő szereplők, fantáziavilág) és miért nem megfelelő gyerekek számára (pl a 17. századi anglia társadalomkritikáját nem érthetik, túl profán), maximum a felelet legvégén mondd a saját véleményed, konklúzióként. Alapvetően ketté kell választani a két kiadást: a gyerekek számára átdolgozott liliputi részt, amit külön kiadtak és az eredeti, ténylegesen Swift által írt szatírát.
2015. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
2015. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. máj. 22. 16:39
 5/7 anonim válasza:
Szia én is emeltezek magyarból és nekem ehhez egy nagyon rossz tételem van. Nem tudnád elküldeni a tiédet? Nagyon sokat segítene..
2015. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Most nem vagyok otthon, hétfőn érek haza, akkor elküldöm privátban. Ha mégsem, írj, mert akkor elfelejtettem.
2015. máj. 29. 11:00
 7/7 anonim válasza:
Én is írtam neked üzenetet!!(:
2015. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!