Alkalmazott fizika?

Figyelt kérdés

Ez lesz az utolsó évem gimnáziumban és két dolog érdekel nagyon, a fizika és a programozás. Egyszer kíváncsiságból megnéztem a tantárgyakat az ELTE Fizika szakon és láttam olyan szakirányt, hogy "informatikus fizikus". Azonban a felvi nem ír ilyet, mint választható specializáció, csak alkalmazott fizikust. Ez a kettő ugyanaz lenne? Van aki hallott már róla valamit? Érdemes lenne ezt választani? Mennyien választják és milyenek vele a lehetőségek?

Gondoltam az ELTE IK -ra is, de valószínűleg fizikából fogok emeltezni, ott pedig egyáltalán nincs ilyen tárgyuk, ha jól tudom.


Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 22. 13:07
 1/3 anonim válasza:
Én SZTE-re járok fizikára, ott 2. évtől van Informatikus Fizikus szakirány, valamint egy rahedli infos tárgy van végig. Ha ELTE-n nincs Bsc-n, valószínű hogy MSc-n van. De fizikusként felvehetsz infos tárgyakat, ez nem akadály.
2015. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Arról tudnál mondani valamit, hogy később mennyire lehet vele elhelyezkedni és milyen területen? Szóval inkább programozókká válnak (úgy értem, inkább olyan helyen helyezkednek el, ahol a "szimpla" programozók is), vagy ugyanolyan kutatómunkát is végezhet, mint egy "normál" fizikus, csak informatikai szempontból? Szóval például szimulációkat készít egy-egy elmélet tesztelésére, meg hasonló fizikával kapcsolatos programozói tevékenységet folytat?
2015. aug. 22. 22:47
 3/3 anonim válasza:
100%

az ELTE fizika szakán harmadik félévtől van szakosodás bsc-n.

ott kell választani, milyen irányba mész: de az alkalmazott fizikus a korábbi informatikus fizikus, csak ez hangzatosabb :)

2015. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!