Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz és angol tanár...

Földrajz és angol tanár szeretnék lenni középiskolában, milyen jó egyetemeket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

2015. aug. 22. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ELTE tanárképzője tökéletesen megfelel erre :)
2015. aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Annyi rosszat hallottam az ELTE-ről, hogy nem tanítanak rendesen, a legnagyobb büfészak, és nem lesz munkám. Szerinted jogosan húzzák le???
2015. aug. 23. 09:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem bármely tanárképző egyetem megteszi. ;)
2015. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ad1. ma nagyon divatos a "büfészak" szóval dobálózni (főleg ha btk-s szakról van szó). tényleg vannak büfészakok, viszont a tanárképző pont nem ilyen. 5-6 év kemény tanulás (igaz ez szakpártól is függ.


ad3. az elte mo legjobb egyeteme, csak sok az irigy.

2015. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd még átgondolom az ELTE-s nézeteimet. :)

2015. aug. 23. 16:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Bocs az offért

Biztos, hogy jól átgondoltad, hogy tanár leszel?

Nem keresnek valami sokat.

Az angollal vagy a földrajzzal is tanulhatnál tovább, pl ott van a földtudományi szak, jól jön az angol tudás, egy geológus, olajmérnök, bányamérnök, csillagász jól keres külföldön, de még a geoinformatika is jó.

2015. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként az ELTE valóban az ország legjobb egyeteme, de ha pl nincs hozzátok közel, és van valami jó hírű egyetem a környéken akkor oda is érdemes elmenni.
2015. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Engem valahogy érdekelne a tanítás azért nem szeretnék lemondani erről. Tartok a suliban minden korosztálynak korrepetálást föciből. Angolból osztálytársaimnak segítek felzárkózni. Szeretem ezt csinálni. Azt mondják hogy jól magyarázok és sokat segítek nekik a jegyek javulásában. Ezért gondoltam a tanári pályára. Más föcivel kapcsolatos munkára még nem igazán gondoltam (föci az elsődleges cél) nem is vagyok annyira ismeretes ebben, hogy milyen munkák vannak amik a föcivel kapcsolatosak.
2015. aug. 23. 20:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne utána nézni, a felvi.hu-n is sok információ van, de az egyetemek honlapján is lehet olvasni róluk.

Én is pályaválasztás elött állok, jövőre érettségizek, mindenképpen föcivel kapcsolatban szeretnék tovább tanulni, emelt érettségire készülök belőle. Egyébként pedagógia szakközépbe járok.

Ha ebben a szakmában lelnéd örömöd akkor csináld, nem jó az ha az ember nem szereti a munkáját, én is szeretnék a jövőben egy olyan állást ahová szívesen járnék be mindennap de számomra még fontosabb az hogy meglehessen élni belőle.


Te is jövőre mész egyetemre?

Írhatsz privátot is ha valamiben tudok segíteni.

2015. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak a tanítás jön be, azt szívesen csinálnám a fizetés meg nem mindig lenne olyan kevés csak az elején. Sztem 5-6 év után 2 gyerek beleférne a költségvetésbe főleg, hogy nem csak én kereshetnék. De még időm van,mert most fogom kezdeni a 11.-et. Csak sose késő a jövőn gondolkozni, tervezgetni azt.
2015. aug. 23. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!