Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot érdemesebb...

Melyik szakot érdemesebb elvégezni a 3 közül?

Figyelt kérdés

Turisztikai szervező, értékesítő OKJ

Dietetika

Nyelvszak: germanisztika, anglisztika vagy szlavisztika


Azért gondolkodok ezeken, mert mindig tetszett a turizmus, vendéglátás, az egészséges életmód is érdekel és nagyon szeretek nyelveket tanulni.



2015. aug. 25. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az OKJ-k szart sem érnek, a nyelvszak viszont rendes diplomát ad, és elég sokféle mesterképzésre lehet vele menni. Viszont nyelvszakon nyelvet nem fogsz tanulni egy darabot sem.
2015. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor a nyelvszak tulajdonképpen sok irodalom és töri + egy kevés nyelv? Mert én nem idegen nyelvű irodalmakkal akarok foglalkozni, hanem a nyelvet minél jobban megtanulni. Mindig 5-ös voltam magyarból, de annyira nem érdekel, h 3 évig azzal foglalkozzak. Akkor úgy néz ki, h nekem nem érdemes nyelvszakra menni.
2015. aug. 25. 19:58
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Akkor semmiképpen. A nyelvszakon, főleg németen és angolon elvárt, hogy minimum felsőfokon beszéld a nyelvet, mert nyelvészet és irodalom van rengeteg, anélkül meg sem érted. Ezt a hibát követik el nagyon sokan, azért hogy két félév után elmenjenek mosogatni valahova.
2015. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
A dietetikus miért? Merőben elüt a nyelvtől.
2015. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Érdekel az egészséges életmód, táplálkozás, vmilyen szinten a belgyógyászat, ezért gondoltam ETK-s szakra.
2015. aug. 26. 00:21
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Hogy állsz a kémiával? biológiával?
2015. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Annyira megy, amennyire ETK-ra kell, tanult ott ismerősöm, jegyzeteket is láttam.
2015. aug. 26. 15:43
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

biokémia?

anatónia,kórtan?

élelmiszer kémia

mikrobiológia

2015. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
83%
Hát, úgy képzeld el, mintha egy középsulis magyar nyelvtanórára járnál éveken keresztül.
2015. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A nyelvszak már kiesett, de köszi az infot.

Tudom, h milyen tantárgyak vannak, láttam anatómia, belgyógyászat könyveket is. Sőt magamtól is tanultam már valamennyi anatómiát, élettant. Van itthon egy rakat eü-s könyv, gyógyszertan... minden. De igazán arra voltam kíváncsi, h érdemes-e, tehát lenne-e munkám, ha elvégezném, milyen a fizu, mit gondolnak róla mások. Az orvosi is érdekelt, de ott nagyon magas a ponthatár, így alternatívaként gondoltam a dietetikára.

2015. aug. 26. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!