Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi állami finanszírozottan...

Orvosi állami finanszírozottan mennyi kiadást jelent valakinek félévente, évente?

Figyelt kérdés
Most zárjuk ki azt, hogy benne van valaki Magyarország 5 legjobb tanulója között és egy csomó ösztöndíjat kap. Emellett ugye nem lehet dolgozni, de akkor a fiatalok hogyan fizetnek amit kell? Nem mindenkinek van biztos szülői háttere.

2015. aug. 29. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Istenem , 1000 ilyen kérdés volt már. Használd a keresés gombot.
2015. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdekel, mert orvosira akarsz jelentkezni, vagy csak látens irigységből?

Az, hogy kinek mennyi kiadást jelent, változó. Attól függ, hogy milyenek az igényei, mennyi pénz áll rendelkezésére, nem lehet általánosítani.

Nem mindegy, hogy valaki kollégiumban lakik (ami jelenleg 10e Ft körül van havonta) vagy otthon, illetve ha albérletben, akkor azért 100e Ft-ot fizet havonta, vagy csak 30-at.

Ott van az ösztöndíj is. A tanulmányi nem nagy szám (5,00 körüli átlagra jár 26e körül), illetve rászorulónak a szociális (ez sem eget rengető összeg).

Az, hogy nem lehet mellette dolgozni, megint hülyeség. Van, aki dolgozott már első két évben is részmunkaidőben, hogy legalább az albérletre meglegyen a pénze. Az, hogy ez milyen hatással van a tanulmányokra, megint változó... Tény, hogy nem jellemző medikusköröben az egyetem melletti munka.

Az egyéb kiadások is eltérhetnek. Valaki megveszi az összes könyvet eredetiben, az k*va sokba kerül. De szinte mindent be lehet szerezni használtan/fénymásoltam/elektronikus verzióban ingyen, szóval eléggé le lehet redukálni a költségeket.

ÉS a diákhitelről még nem is beszéltünk, mert az orvosi konkrétan az a kar, ahol meglehetősen nyugodt szívvel vehetsz fel hitelt, amennyiben rászorulsz. Hiszen később biztosan lesz állásod (képességektől és eredményektől függ, hogy hol), ha pedig kimész külföldre, nevetve fizeted vissza kamatostul.

Szóval meg lehet oldani, nem kellenek hozzá milliomos szülők, elég az elszántság meg az akarat :)

Egy orvostanhallgató (SE-ÁOK)

2015. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Azért kérdeztem, mert lehet,hogy fogok jelentkezni orvosira, nem irigységből és engem nem tud senki sem támogatni.
2015. aug. 30. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!