Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jog, germanisztika, turizmus,...

Jog, germanisztika, turizmus, vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
Tudom, mind bölcsész meg sok van meg stb, de mégis, melyik érné meg a legjobban?

2015. aug. 29. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

1. A jog nem bölcsész. És az egy dolog, hogy sok jogász van, de ettől még szükség van JÓ jogászokra. Szeritned te az lennél? MErt akkor vágj bele!


2. A bölcsész szakok is csak akkor életképtelenek, ha nincs érvényesíthető, megvalósítható terved vele. Neked kell tudnod, hogy milyen kapcsolatokkal rendelekezel. Pl egy turizmus-vendéglátás is tud jó lenni, ha az egész családod ilyen áhazatban mozog.


3. Én így látatlanban a jogot mondanám, az elég univerzális, sok irányba mehetsz vele. A pszichológia is jó lehet, de ott is a legjobbnak kell lenni, ha érvényelsülni akarsz vele, plusz a pszichó alapképzéssel semmire se mész, mindenképp kell mester is mellé.

2015. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért az ember érzi, hogy mihez van affinitása. Hiába izzadod végig az egyiket csak azért, mert általában jól lehet keresni vele, ha nem leszel jó a szakmádban és nem fogod szeretni. A germanisztikát nem választanám, mindegyik másik mellé jó lehet egy felsőfokú nyelvvizsga, ha ennyire szereted a németet. Turisztikához kell is.
2015. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a germanisztikát választanám, de ez nem jelenti azt, hogy az érné meg a legjobban.
2015. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!