Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kutató orvos szeretnék lenni,...

Kutató orvos szeretnék lenni, idén fogok érettségizni, de még nem tudtam eldönteni, hogy melyik egyetem lenne jobb hozzá. Ti melyiket ajánljátok? SOTE vagy Szeged? Vagy igazából nincs nagy különbség csak főváros meg vidék?

Figyelt kérdés

2015. aug. 29. 18:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Te hova jártál?
2015. aug. 30. 22:49
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

Ne is érezd :) Én SE-ÁOK-ra járok, de mára elég sok (klinikus)orvost megismertem, akik Szegeden végezték az egyetemet, és a legtöbbjük nagyon jó a szakmájában.

De ha valaki ennyire a kutatás felé orientálódik, annak én is a SOTE-t ajánlanám. Nem azért, mert a többi egyetem nem jó (nyilván nem is ismerem jól az ottani képzést), de a Semmelweisről tapasztalatból tudom, hogy mennyire magas az elméleti színvonal. Rengeteg kiváló kutató dolgozik mind az elméleti, mind a klinikai intézeteknél, és nagyon sok eredményes kutatás zajlik. Innentől csak a #9-es válaszolót tudnám ismételni, aki tökéletesen leírt mindent. De szerintem ő sem azt akarta ezzel mondani, hogy a vidéki egyetemeken ne lenne jó a színvonal :)

#3 voltam

2015. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

SZTE-re.

Az oké, hogy a kutatásra ezt mondják. Nyilván ahol több a pénz, ott jobban mennek a dolgok, ez azért annyira nem meglepő. Bár továbbra is azt gondolom, hogy témafüggő. Lehet, hogy az xy kutatás az SE-n virágzik, de más témával meg máshol foglalkoznak behatóbban.

De a válaszadó azt írta, hogy az általános orvosképzés tekintetében is "talán tényleg a Semmelweis a legjobb".


Egyszerűen nem értem, hogy állíthatja ezt valaki úgy, hogy nem járta végig az összes orvosi egyetemet.

Ne értsetek félre, azt sem állítom, hogy az SZTE lenne a legjobb, vagy bármelyik másik. Én az ilyen kérdéseket mindig elintézem azzal, hogy mindegyik színvonalas, mindegyik ugyanolyan jó orvosokat képez (és mindenhonnan kerülnek ki rosszak is...), egyik sem jobb a másiknál. Részleteiben persze lehet, biztosan van olyan tárgy, amit mondjuk az SE-n oktatnak legjobban, de valamelyik másikat meg az SZTE-n, DE-n vagy PTE-n.

2015. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A SOTE-től azért félek kicsit, mert sok embertől hallottam, hogy tömegképzés megy, esetleg azt is megbuktatják, aki tudja az anyagot stb. Szegeden pedig osztálykirándulni voltam, imádtam a várost és azt hallottam, hogy a tanár-diák viszony is jobb, ami miatt több lehetőség van kutatócsoportba kerülni. De tudom, hogy a SOTE is mennyire jó, úgyhogy úgy érzem, kell még egy kis idő mire el tudom dönteni, mit jelöljek meg elsőnek. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. aug. 30. 23:22
 15/15 anonim ***** válasza:

Van még időd, az a lényeg :)

Amúgy az ilyen urban legendeknek nem kell bedőlni, általában azok terjesztik ezeket a pletykákat, akik hülyék, mint a tök. Én már túl vagyok a képzés felén, de érdekes módon egyszer sem buktam indokolatlanul.

Amúgy ha van kérdésed, nyugodtan írj privátban, #12 voltam

2015. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!