Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakirányú továbbképzések...

A szakirányú továbbképzések hogyan működnek?

Figyelt kérdés
Nézegettem az egyetemek honlapját és találtam olyat hogy szakirányú továbbképzések. 4 félévesek önköltségesek. Vannak olyanok hogy, jogász-közgazdász,gyógyszerész-közgazdász,jogi szakokleveles pedagógus, tanügyigazgatás és stb. Arra lennék kíváncsi hogy ezek rendes diplomaként érnek? Úgy értem hogy ha elvégez valaki egy ilyet akkor ha van egy diplomája akkor ez második diplomaként ér? Illetve ilyeneket szoktak kérni az álláshoz?
2015. aug. 30. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
én úgy tudom ezek a szakirányú továbbképzések nem diplomát adnak,hanem csak egy papirt hogy ezt elvégezted, vagyis plusz 60pontot kapsz ha megpályázod az alapképzést az egyetemi szakon.Hasonló mint az OKJ csak valamivel többet ér.
2015. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fizetős ?
2018. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 összekeveri a szakirányú továbbképzést a felsőfokú szakképzéssel (FOK), amik érettségire épülő 2 éves képzések és olyasmi bizonyítványt adnak, mint egy OKJ.


_A szakirányú továbbképzések már diplomára épülnek. ("Posztgraduális" diplomát adnak)


Pl.: jogász-közgazdász: a jogi egyetem elvégzése után továbbképezheted magad 2 év alatt közgazdásszá (a Corvinus indít ilyeneket).

2019. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!