Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyiket választanátok? (Lent)

Ti melyiket választanátok? (Lent)

Figyelt kérdés

Nyolcadik osztályos vagyok, és illene eldöntenem, milyen irányban szeretnék továbbtanulni.

Tesóm miatt megismertem a külföld adta lehetőségeket, ezért is volt bennem az az elhatározás, hogy a szomszédos megyében folytatom tanulmányaimat vendéglátás-szervezőként, utána pedig séfnek szeretnék tanulni.

Ma viszont kémiatanárnőm megkérdezte, hogy nem szeretnék-e a kémiával foglalkozni (Imádom ezt a tárgyat).

Édesanyámmal elbeszélgettem erről. Nekem két dolog fontos: Élvezzem a munkám, és hozzon pénzt (Igen, tudom, hogy a legjobbnak kell lennem, bárki lehet elismert vagy munkanélküli). Anyu sok munkát felsorolt, mihez kezdhetek a kémiával, és megtetszettek a lehetőségek. Mindig is csodáltam a laboratóriumi-kutatók munkáját, érdekelt, hogyan állíthatóak össze a gyógyszerek stb.

Most viszont teljesen tanácstalan vagyok.

Menjek szakközépiskolába vendéglátás-szervezést tanulni, vagy gimnáziumba jelentkezzek kémia-biológia szakra?


(Minden évben kitűnő tanuló voltam, versenyekre járok, szóval az eredményeimmel nincs semmi gond)


2015. szept. 3. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ha pénzt akarsz keresni, akkor hagyd a vendéglátós dolgokat. nagyon telített, még diplomával is nehéz benne elhelyezkedni. Ha tényleg jó vagy kémiából, és szereted is, én ezt választanám.
2015. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj biosz kémia tagozatos gimibe. Akár még gyógyszerész is lehetne belőled. :)
2015. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!