Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre (Semmelweis...

Orvosi egyetemre (Semmelweis Egyetem) szeretnék járni, most 9. osztályos vagyok párnapja egy gimnáziumban a pesten egy nem tagozatos általános osztályban ahol heti 1-2 tanítják a biosz fizikát és kémiát 2-3évig?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre (Semmelweis Egyetem) szeretnék járni, most 9. osztályos vagyok párnapja egy gimnáziumban a pesten egy nem tagozatos általános osztályban ahol heti 1-2 tanítják a biosz fizikát és kémiát 2-3 évig, az orvosi emeltszintű érettségi biosz és kémia fizika miatt, Ez nehéz lenné teljesíteni, Mit tegyek? Sulimban van biosz-kémia osztály, hogyan lehet az átvételt megcsinálni? Kihez forduljak? Hogyan? Vagy váltsak egésszégügyi szaközzépet?

2015. szept. 5. 08:36
 1/4 anonim válasza:
Kérdezd meg az osztályfőnöködet vagy a biosztanárodat. Ők biztos tudnak segíteni.
2015. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
11-ben vedd fel faktnak a kémiát és a biológiát,bár jobban járnál a biosz-kémia osztállyal. Az igazgatónál tudsz érdeklődni,valószínűleg kérvényezni kell majd az átvételt,feltéve,ha van hely az adott osztályban.
2015. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én biosz-kémia tagozatos osztályba jártam

a különbség 11.től érződött,hogy tagozatos vagyok. onnantól kezdve heti 4-4 biosz kémia volt.

míg fakton 2-2 lenne szerintem.szóval ja,jobban járnál vele ha átmennél

de nyilván kellő szorgalommal "csak" faktról is bejuthatsz,de akkor tényleg céltudatos legyél és vedd komolyan őket!otthon is készülj majd érettségi előtti 1-2 évben sokat

2015. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi szakközepet felejtsd el, ha orvosira akarsz jönni. Onnan szinte lehetetlen bejutni, mert nem a bioszt, kémiát/fizikát tanítják magasabb óraszámban, színvonalon, hanem egyszerűbb szakmai tárgyaik vannak, amivel adott esetben egy kórházban el tudnak helyezkedni segédápolóként, vagy valami hasonló. Továbbmehetnek esetleg eü területen OKJ-ra, ha nagyon jól tanulnak ott, ETK-ra.

Elég sok eü. szakközepes ismerősöm van, sokan megpróbálták onnan az orvosit, de egynek sem sikerült....

2015. szept. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!