Egy diszkalkuliás lehet pszichológus? Vagyis úgy hallom, azon a szakon is van matek, számolás, ezt tudni kell ott diszkalkuliásként is?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Persze, itt nincs idétlen felmentegetés csak azért, mert te nem tudsz számolni.
2015. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe, az 1. válaszolónak is természetesen.

Érdemes utánajárni.

[link]

2015. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Megértem hogy nincs felmentés,végülis már egyetemről van szó,de így fogalmazni hogy idétlen felmentegetés,aha,hát nem én akartam diszkalkuliás lenni(tekintve hogy olyan szakra akarok menni,amin a matekot is tudni kéne)de nem az én döntésem volt,vagyis hát senkié sem.

2015. szept. 5. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

mentesítés kizárólag a mentesítés alapjául szolgáló körülménnyel

összefüggésben biztosítható és nem vezethet az alap- és mesterképzésben az oklevél által

tanúsított szakképzettség, illetve felsőfokú szakképzésben a bizonyítvány által tanúsított

szakképesítés megszerzéséhez szükséges alapvető tanulmányi követelmények alóli

felmentéshez.



Szóval meg kell csinálnod azokat a tárgyakat is, amihez kell a matek (statiitsztika, pl), mert felmentés nem adható.

2015. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Indokolt esetben mentesíteni kell egyes

tantárgyak, tantárgyrészek tanulása vagy a beszámolás kötelezettsége alól." "A diszkalkuliás hallgató a számítási feladatok alól felmentést kaphat, esetében a vizsgák alkalmával engedélyezhető mindazon segédeszközök használata, amelyekkel a hallgató a tanulmányai során korábban is dolgozott (táblázatok, számológép, konfiguráció,

mechanikus és manipulatív eszközök), továbbá hosszabb felkészülési időt lehet számára biztosítani."

2015. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
Na, nem kell a hülye rizsa, valld be hogy szimplán hülye vagy a matekhoz, és ki akarsz bújni alóla egyetemen is. Bocsi, nem fog menni.
2015. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a házi orvosom diszkalkuliás. Nagyon jó orvos és folyton képzi magát. Ez nem tartotta vissza.

Sok sikert és mindent bele!

2015. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6.Igen,kiakarok bújni alóla...ezért csak akkor mentem el diszkalkulia vizsgálatra hogy eltelt 2 év mióta az első tanár mondta hogy kéne és már a 3.tanár mondta hogy tényleg kéne.

Többieknek köszi.

2015. szept. 5. 23:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt diszkalkuliás évfolyamtársam a pszichológián,statisztikával szenvedett,de a többi tárggyal nem volt gondja.
2015. szept. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!