Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lettetek magántanulók?...

Hogyan lettetek magántanulók? Mit javasoltok, hogyan kérvényezzük mindezt?

Figyelt kérdés

Most azokat szeretném kérdezni, akik magántanulók, vagy voltak, hogy mondják el hogyan lettek azok. Hosszú procedúra?

Én és a szüleim már május óta próbálunk intézkedni... Oka annak hogy magántanuló szeretnék lenni az, hogy rengeteget betegeskedtem, ezáltal rengeteget hiányoztam és lelki gondjaim is voltak. Jeleztük az intézmény vezetője felé a szándékunkat, aki azt közölte velünk még májusban hogy csak orvosi engedéllyel lehetnék az, mivel nem lehet bárkiből magántanuló és egy nagyon nyomós indok kell hozzá. Már megjártuk a pszichiátert aki elküldött minket a pszichológushoz aztán mindenféle buta tesztet végeztek aminek semmi értelme nem volt... Szerintem egy depressziót vizsgáló tesztet nem akkor kéne csinálniuk mikor már egy hónapja elmúlt. Viszont az iskolában mindig újra előjön. Most vissza fogunk menni a pszichiáterhez jövőhéten, hogy megvitassuk lehetek e magántanuló mert az ő engedélye kell hozzá.

Nektek hogyan sikerült elintézni? Ha esetleg tanácsokat vagy csak néhány szóval írnátok valamit, akkor nagyon megköszönném, mert egy kicsit kétségbe vagyok esve...

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2015. aug. 27. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

Hidd el, akinek valóban szüksége van rá, annak nem jelent problémát, hogy megindokolja, és igazolja, hogy amit leírt, az valós.


Egyébként agyrém, hogy naponta van itt depressziós fiatal, akinek baja van az iskolával.

2015. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én tényleg mindent megpróbáltam hogy bent maradjak mert nem akartam kiesni a normális kerékvágásból. Próbáltam beszélgetni a többiekkel de mindig csak a bántásokat kaptam és rosszalló tekinteteket mert én más vagyok... nem voltam hajlandó cigizni, lerészegedni vagy piálni napi szinten...

Az önbizalmamat évekig építgettem és sikerült lerombolniuk egy hónap alatt. Lelkileg kikészítettek.

Aztán a végén már csak ültem és próbáltam levegővé válni hogy ne is vegyenek észre de nem hagyták annyiban.

2015. aug. 27. 17:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Az iskolában HAZUDTAK nektek csak azért, mert magántanuló után az iskola nem kap fejpénzt. Az igazgatónak a kérelem átvételében nincs mérlegelési joga. Mindenki teljesítheti tankötelezettségét magántanulóként is, ehhez az igazgatónak ki kell kérnie a gyámhatóság és a gyermekjóléti szolgálat véleményét, de ha ez nem jelent számodra hátrányt, akkor kötelesek megengedni. Dugjátok nagyon határozottan, akár a tankerületi igazgatóval fenyegetőzve is az intézményvezető orra alá a köznevelési törvényt: 27. fejezet 45. § "(5) A tankötelezettség iskolába járással, vagy ha az a tanuló fejlődése, tanulmányainak eredményes folytatása és befejezése szempontjából nem hátrányos, a szülő kérelmére magántanulóként teljesíthető.

(6) Az iskola igazgatója a gyámhatóság és a gyermekjóléti szolgálat véleményének kikérése után dönt arról, hogy a tanuló a tankötelezettségének magántanulóként tehet eleget."

2015. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A köznevelési törvény az igazgató jogkörébe utalja a döntést, előző. Kikéri a véleményt, de azt nem köteles figyelembe venni (pont úgy, ahogy bármilyen furcsa, de joga van ahhoz is, hogy szakértői bizottság javaslatát ne vegye figyelembe, és ne mentse fel a diákot értékelés alól bizonyos tárgyakból).


Szóval bármit mond a gyámhatóság, joga van az igazgatónak nemet mondani.

2015. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs indoklás nélkül joga elutasítani,ld a törvény 5-ös pontját. A tanulónak joga van, ha nem okoz neki hátrányt.
2015. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És a szakértői javaslatot sincs joga felülbírálni, az, hogy az igazgató adja a felmentést, csak formaság, mivel az ő általa vezetett intézménnyel áll a tanuló jogviszonyban. De szakvéleményt nem kérdőjelezhet meg.
2015. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezen a héten kiderül hogy dönt majd az igazgató... De azt meg kell jegyeznem, hogy az én iskolámban a tanárok eléggé lusták és ami plusz munka nekik vagy az iskolának azt messziről próbálják elkerülni. Azt hallottam hogy az igazgató mondhat nemet a magántanulásra, de egy pszichiáter szakvéleményével szerintem nem ellenkezhet.
2015. aug. 31. 01:15
 8/13 anonim ***** válasza:
de bizony van joga elutasítani és felülbírálni, javaslat figyelembe vétele nem kötelező számára. Sokszor szembesülünk ezzel a szb-ben, mikor jönnek vissza a szülők.
2015. aug. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy megteszik, nem jelenti azt, hogy joguk van hozzá. Próbálkoznak,mert kell a fejpénz.
2015. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én nyolcadikban az volt, a lényeg az hogy a viselkedés zavarok és a beilleszkedési képtelenségek miatt lettem az, amit az igazgató kérvényezett, kért egy orvosi papírt is, hogy lehessen, elmentünk és megadták. Nem volt egyáltalán hosszadalmas.
2015. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!