Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elbizonytalanodtam, szerintete...

Elbizonytalanodtam, szerintetek mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban,hogy minek tanuljak tovább az egyetemen. Eddig sziklaszilárd volt a véleményem,eldöntöttem,hogy francia szakon tanulok tovább,majd tolmács leszek,de most nagyon elbizonytalanodtam. Nem tudom,hogy biztos jól döntök-e. Főképp azért érzem így,mert az egyetemen az előadások franciául vannak és nem tudom,hogy képes leszek-e tartani a lépést és,hogy venni fogom-e az akadályokat,mert azért nekem ez nehéznek tűnik,hogy a törit,irodalmat,földrajzot stb franciául tanulom. Én amúgy jó vagyok ebből a nyelvből,csak nem tudom,hogy elég jó-e. Meg azon gondolkodtam,hogy ne válasszak-e valami más tárgyat,ami egy másik tantárgyra alapszik pl töri,magyar. El kéne döntenem már,mert idén kezdtem a 12.osztályt.Aki hasonló cipőben jár,vagy van valami véleménye,tanácsa hozzám írjon légyszi,köszönöm!

2015. szept. 5. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem értem, milyen egyetem az, ahol te franciául tanulsz törit, irodalmat meg föcit? Mert ha francia nyelvszakra gondolsz, az egyáltalán nem így néz ki. Ha szereted a nyelvet, akkor keress rá a karra, szakra, és ismerkedj, akár a Facebook-on is olyanokkal, akik oda járnak és első kézből kaphatsz információkat. A nagyelőadóban zajló egyetemi előadások pedig nyíltak, akárki bemehet rá. Beülsz a tömegbe és meghallgatod, milyen. Ez is egy lehetőség. Én úgy érzem, te csak abban bizonytalanodtál el, hogy képes vagy-e rá, és nem abban, hogy ez a neked való irány. Az önbizalmad kéne erősíteni és nem lesz semmi gond!
2015. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kérdeztem már meg ismerősöket és ismeretleneket is arról,hogy hogy zajlanak az előadások és mindegyikük azt mondta,hogy minden ami a francia szakon tanulsz(mert ott a nyelvtanuláson kívül van töri,föci stb amiket írtam fönt is) azt francia nyelven történik,merthogy az emelt szintű érettségi B2 szint és hogy ezáltal az ember már megért sok mindent és ezért van francia nyelven az egész. De én ezt hülyeségnek tartom,mert hogy magyaraznák el nekem a francia nyelvtant stb franciául,most a suliban is volt már,hogy elsőre nem értettem a nyelvtant még magyarul se :D

Köszi az ötleteket amiket írtál:)

2015. szept. 6. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!