Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne a legjobb? Többi lent!

Mi lenne a legjobb? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egyetem előtt állok, és, ötleteket szeretnék kérni,javaslatokat, mert sajnos nem vagyok tisztában az összes szakkal. Jogi vonalon fondolkozom 10 éves korom óta. Sajnos a jogászt nem tudnám finanszirozni, és azon kívül nem sok szakot ismerek..esetleg ötletek,tapasztalatok?? Esetleg olyan ami adja a nevem elé a doktori címet?? Esetleg más jól kereshető szak? Vagy olyan amivel külföldön is kezdhetek valamit? Előre is köszönöm.

2015. szept. 7. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát doktorit sok mindenből lehet tenni, lehetsz Te irodalomból is dr, angol nyelvből is. Miért is az számít, hogy a neved előtt ott legyen? Azt hiszed azért mert dr attól tuti sokat keres, hát nem. Jogászként sem fogsz alapban kezdőként sokat keresni, és akkor még ott a szakvizsga. Ha csak ledoktorlász még sokat nem ér. Le kellene szakosodni ügyvédnek, bírónak vagy szakjogász is maradhatsz. Akkor pl ha ügyvéd leszel, akkor szakvizsgáig vannak helyek ahol még Te fizetsz, hogy gyakornok legyél (nem keveset), vagy ingyen, Vagy minimálbért jó ha kapsz. Egy ügyvédi irodában is kb lehet csak a hivatalba futkosol, postára eleinte, meg papír melót végzed. Amúgy tele vannak a helyek, elég nehéz gyakorlati helyet is szerezni, az meg kell a szakvizsgához. A mostani 25-30 évesek közt nagyon sok jogott végzett van, de már az én korosztályomban is(35-40 közti). Tele van a baráti köröm. Egyik barátnőm pl. le is vetette a neve elől, mert más teljesen más területen dolgozik, mint amiből doktorált ( mondjuk ő pl jogász volt fiatalon, megutálta.) Nem le akarlak beszélni, csak azt ne hidd, hogy egy jogiegyetem, ledoktorálsz és egyből jól keresel. Egyik barátnőm mondjuk most fog szakvizsgázni, és neki a 2 munakhely már jó az egyetem után. A másik barátnőmnek kiesett jó 2 év év mert Pestről is, majd Győrből is elköltözött kisebb megyeszékhelyre és itt mire talált olyan helyet ami beszámít a gyakorlati időbe, hát nem kis idő volt. Amúgy tanulj és bejutsz olyan képzésre ahol nem kel fizetned a tandíjat.
2015. szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!