Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, diplomások! Ki...

Egyetemisták, diplomások! Ki milyen szakon van/volt? Megbánta? Minek érdemes tovább tanulni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én anno tanárnak indultam, magyar-törire akartam menni, a magyar BA-t elvégeztem, de az első év után rájöttem, hogy nyelvész szeretnék lenni és nyelvtechnológiával szeretnék foglalkozni. Szóval mellé elvégeztem a mérnökinfót, illetve most kezdtem a terminológiát is, ez így egy nagyon ütős és nagyon keresett kombó, csak baromi nehéz is.

Nem az a kérdés, minek érdemes, hanem mihez van affinitásod. Hiába mondom, hogy például legyel eü mérnök, mert az ritka és nagyon keresett, egyben az egyik legnehezebb szak és lehet, hogy utálnád. Szóval ez nagyban múlik az érdeklődési körön is.

2015. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi érekel :(
2015. szept. 8. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mérnökinfón vagyok, a mostani az 5. félévem bsc-n, nehéz és néha utálom, de amikor épp nincs egy tonna feladat akkor szeretem :D
2015. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én kezdtem matek bsc-vel,3. félév elején már éreztem hogy nem lesz ez jó,aztán a félév végén be se mentem vizsgázni,újrafelvételi aztán most földrajzon vagyok,de fogalmam sincs nekem se mit akarok tanulni csak kallódok ide-oda
2015. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha Dél-Kelet vagy Észak-Kelet Magyarországon szeretnél dolgozni akkor csak az egészségügyi diploma ér valamit.

Ha a Dunántúlon vagy Pesten szeretnél dolgozni, akkor mérnöki, informatikusi, egészségügyi diplomával el lehet helyezkedni. Nekem munkaügyi és társadalombiztosítási diplomám van,júniusban végeztem Szegeden élek, nem tudtam vele elhelyezkedni a városban csak közmunkán irodában. Jogász szakkal sem lehetne elhelyezkedni, úgyhogy azt sem ajánlom.

2015. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gazdinfó, 7. félév. Inkább mérnökinfóra mentem volna mai fejjel. Ha egy noname egyetemen végzem el, akkor is keresett munkaerő lennék, meg utólag rájöttem, hogy engem inkább a programozás érdekelne.
2015. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zinyamo válasza:
100%
Én Germanisztikát végeztem az ELTE-n, mert nem tudtam, mi érdekel, csak jól ment a német. Ezután egy telekommunikációs cégnél szinte azonnal el tudtam helyezkedni, mert a németet újabban nagyon keresik. Ha emellett némi informatikai vénával is rendelkezel, vagy legalább nyitott vagy a tanulásra, akkor főleg szerencsés dolog. 4 éve nem váltottam munkahelyet.
2015. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyar-földrajz tanárit kezdtem még 2018-ban. Nagyon bánom már, hogy nem hagytam ott első év után. Most már mindjárt vége, hála Istennek.
jan. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!