Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az újraérettségiz...

Hogy működik az újraérettségizés? (lent)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és nem úgy sikerült,ahogy szerettem volna,és újra írnék párat (az állatorvosira szeretnék menni--> biosz,kémia emelt). Beszéltem egy tanárral,aki azt mondta,hogy ha meg is újra a matekot és a nyelvtant,most már akkor is csak a duplázással tudok több pontot szerezni,mert amit most már megírtam az fix,és nem lehet változtatni az eredményén. Ez így van? Tényleg csak ezt a kettőt írhatom újra,vagy legalábbis csak ezek számítanak,vagy a többi is növeli a pontokat?

Köszönöm!!!



2015. szept. 11. 17:20
 1/7 anonim válasza:

bármelyiket újraírhatod, de úgy tudom, hogy rögtön utána nem írhatsz közepet újra (gondolom nem emelteztél mindenből), csak emelten javíthatsz, annak meg nincs értelme. mivel ide két emelt kell, ha megvannak, már a plusz 100 pontod is alapból megvan, tehát ha a hozott pontjaid meg a többi érettségid mondjuk nem annyira jó, akkor a két emeltedet csináld újra, még egy plusz nyelvvizsgának sem lenne sok értelme.

én is állatorvosira fogok jelentkezni jövőre, én is újraérettségizem, emelt bioszt és kémiát, hiába van felsőfokú nyelvvizsgám, a hozott pontjaim és a többi érettségim nemlesz elég (nem ide készütem eredetileg, oda kevesebb pont kellett), így csak a duplázás marad.

2015. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet javítani középszinten is.
2015. szept. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem hívd fel az Oktatási Hivatalt, ott tudják a legpontosabb információt mondani. :) Sok sikert!
2015. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
lehet javítani? nekem pár éve, mikor érettségiztem, még azt mondták, hogy nem... fene tudja már, hogy éppen mit és hogyan lehet...
2015. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet javítani, de ha már van bizonyítványod, csak pénzért. Hogy jelenleg pontosan mennyi azt nem tudom, oktatási hivatalnál biztosan írják valahol.
2015. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valaki mindig akad, aki nem tudja a választ, csak odaírja, hogy hívd fel az Oktatási Hivatalt...


Lehet javítani középszinten, csak az érettségi ELŐTT nem lehet. Utána már lehet. Ha valakinek azt mondták, hogy nem, akkor az tévedés volt. (100/1997 kormányrendelet)

2015. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
azt tudom, hogy fizetős, csak nekem kifejezetten állították, hogy nem lehet rögtön középszinten javítani... engem nem érint ez ugyan, de jó, hogy ilyenek terjengenek, ha amúgy nem igaz...
2015. szept. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!