Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak való nekem? Többi...

Melyik szak való nekem? Többi lent

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek fotózni és mások szerint is jól megy és nem egy tini vagyok nikonnal a kezében apuci pénzével hanem tényleg foglalkoztat,csak nem hiszem hogy megélnék belőle.Ami még jól megy a a szervezgetés és a tervezés programok lebonyolítása jó a kreativitásom.Viszont a rajz tudásom nem a legjobb viszont a kézügyességem igen.A nyelvek is jól mennek főleg az angol és a francia (angolból alapfokúm is van 13 évesen) 8.-ban középfokúzom.Az állatokat is szeretem és odavagyok a nagy túrákért és a szabadság érzéséért.A sportokat nagyon élvezem.=.-esként már nagyon sokan kérdezgetik hogy mi érdekel de egyszerűen nem tudok dönteni....HELP

2015. szept. 16. 22:20
 1/3 A kérdező kommentje:
= - jel helyett : 7.-es
2015. szept. 16. 22:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem tudod, hogy mit szeretnél, az ennyi idősen teljesen normális. Szerintem próbálj ki minél több féle dolgot. Van rá időd, hogy sok féle munkát kipróbálj, megismerj és rájöjj, hogy mi érdekel jobban. Erre lehetőség lesz sok féle nyári és diákmunka során. Próbálj minél több féle helyen dolgozni minél több féle munkakörben, így első kézből tapasztalhatod meg, hogy mi hogyan működik és mennyire tetszik neked.


Fotózásból tényleg nehéz megélni és egyáltalán nem csak a fotózáshoz kell érteni hozzá, hogy sikerüljön. Nagyon sokan (szinte mindenki) fényképez, nagyon sokan akarnak megélni belőle és csak keveseknek sikerül elérni. Ehhez érteni kell az üzlethez, ismerni kell a piaci igényeket, meg kell találni a fizetőképes és fizetni hajlandó megrendelőket, tárgyalni kell velük, meg kell győzni, hogy téged válasszanak és fizessenek is érte annyit, hogy neked megérje dolgozni nekik. Ez pedig egyre nehezebb és időigényesebb munka.

Azért ne vesd el a fotózást se. Remek hobbi, kellemes időtöltés akkor is, ha nem fotózásból élsz. Ha pedig nem csak kattintgatsz, hanem folyamatosan foglalkozol vele, képzed magad és igényesen csinálod, akkor a többi háttér ismeret megszerzésével akár másod, vagy főállás is lehet belőle idővel - de szerintem en erre akard a jövőd alapozni, mert az túl sok embernek okoz mostanában csalódást.


A leírtak alapján a rendezvényszervezés és rokon területei is neked valóak lehetnek. Itt sok és sok féle lehetőség van benne, néhol még keresni is jól lehet vele. Főleg, ha jól csinálod, mert olyan rendezvényszervező szerintem elég kevés van Magyarországon.

A turizmus és vendéglátás területén pedig nagyon sok mindent jól lehet kamatoztatni, főleg a nyelveket. A két nyelv nagyon jó, de nem árthat meg mellé egy harmadik-negyedik sem, főleg ha találsz valami ritkán beszélt, kevésbé mainstream nyelvet (arab, orosz, kínai, stb).


Lehet, hogy nehéz és nem is érdekel a terület, de az üzleti, gazdsági képzés mindenképpen hasznos, még akkor is, ha nem azon a területen akarsz elhelyezkedni, mert megismered a gazdaság működését, ilyen ismeretekkel könnyebben érvényesülsz a munkaerőpiacon és rendkívül hasznos lehet, ha egy saját üzletbe akarsz kezdeni - akár fotósként, akár más kreatív, vagy egyéb területen.

Még középiskola előtt állsz, egy közgazdasági szakközép szerintem jó lehetőség, hogy megszerezd a gazdasági alapismereteket és aztán el tudd dönteni, hogy akarsz-e a gazdasággal közelebbről foglalkozni a jövőben, vagy inkább más irányban tervezed az életedet.

2015. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat nagyon hasznos!! :)
2015. szept. 17. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!