Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek olajmérnök?

Hogyan lehetek olajmérnök?

Figyelt kérdés
A Földrajz érdekel és felvetődött bennem, hogy olajmérnök lennék, de nem tudom, hogy pontosan milyen szakokat kell választanom az egyetemen és hogy milyenek a követelmények.

2015. szept. 17. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel a földrajz, erre is megyek tovább.

Ha te olajmérnök lennél akkor földtudományira kell menned 3évre majd mesterképzésben választani az olajmérnöki szakirányt, miskolcon pl van ilyen.

Nagyon jól keresnek, külföldön is kaphatsz vele nagyon jól megfizetett állást.

Annyi, hogy a matekhoz, kémiához, fizikához ne árt érteni.

Sajnos nekem nem az erősségem a matek így földrajzra megyek, azon belül is a geoinformatika érdekel.

2015. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is ugyan így vagyok vele, sajnos nem a matek az erősségem. Írd majd le, hogy hogyan sikerül majd!:)
2015. szept. 18. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Olaj szakirányon vagyok Miskolcon, megsúgom hogy a földrajznak annyi köze van az olajmérnökséghez mint péknek a kvantumfizikához

Matek, fizika, geológia ami fontos

És geoinformatikához is elég durván kell a matek, igazából olyan mérnöki szakot nem fogsz találni amihez nem kell a matek

2015. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az érettségi követelmények mennyire kérik a matematikát? Természetesen tanulom, de 3-as 4-es tanuló vagyok belőle.
2015. szept. 29. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!