Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapképzésről lehetséges a...

Alapképzésről lehetséges a szakváltás osztatlan tanárra?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem a biológia bsc-t és félévkor szeretnék váltani biológia-kémiatanár szakra intézményen belül. Szerintetek megoldható újrafelvételizés nélkül?

2015. szept. 18. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, van. Az első félév után lehet - mindenféle következmény nélkül - váltani. :)
2015. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérlek, kérlek, ha szereted önmagad, nem mész tanárképzésre! Én tavaly kezdtem, de 2. félév végén leadtam az egyik szakom és egy másikat vettem fel a helyére, és minden -de tényleg minden!- amit el lehet rontani egy szakváltással kapcsolatban, azt nekem a TO elrontotta. Ebben az elmúlt három hétben már 10x voltam a tanulmányi osztályon, ma megyek 11-jére.


Arról nem is beszélve, hogy egy OT-snek -pláne, ha BTK-TTK-s vagy TTK-TTK-s, akkor alsó hangon minimum 15 tárgya van, hanem 20. Én BTK-TTK-s vagyok, heti 20 órával, és k.rvára elegem van, hogy az egész hetem egy nagy rohangálásból áll, be az BTK-ra, fél órám van utána átrohanni a TTK-ra, aztán megint vissza a BTK-ra.


Mivel már elkezdtem a tanárképzést, befejezem, de ha újrakezdhetném, nem lennék ilyen hülye és nem mennék tanárnak. Az utolsó energiádat is kizsigerelik belőled. Gratulálok annak a személynek, aki ezt így találta ki, hogy már a kezdetekkor kiégett, hulla fáradt tanárokat adnak ki a kezük közül.

2015. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért BTK-BTK szakkal ennyire nem vészes a helyzet, de valóban kialakulatlan még. Mi az hogy egy anglisztikás és osztatlan tanáris ugyan azt tanulja és együtt vannak az órákon? Mindkettőnek mást kellene tanulni.


Ha nagyon tanár szeretnél lenni válts, de sajnos még kiforratlan az osztatlan tanárképzés 2 év után, más lehetőség pedig nincs, hogy tanárok legyünk... :(

2015. okt. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!