Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolai végzettség...

Milyen iskolai végzettség kell ahhoz, hogy egy divatlapnál lehessek dolgozó? Szerkesztő vagy bármi?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy a divattal szeretnék foglalkozni, de nem tudom hol kivitelezhetném a tudásom.. aztán jött a szikra, hogy héé hát én ha nagyon akarok kiváló fogalmazásokat, esszéket vagyok képes írni.. Szóval az agyamba ötlött, hogy újságírás.. De igazából a divatlapoknál 85%-ban a képek beszélnek, és csak oda írsz pár dicső megjegyzést és viszont látásra.

Szóval milyen iskolákat kell elvégeznem, hogy valami jó fizető állásra tegyek szert a divattal kapcsolatban??


2010. márc. 13. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció-média szak főiskolán vagy egyetemen. De a stílusodon és a helyesírásodon is még nagyon sokat kell csiszolnod, elég közepes mindkettő. Újságíró vagyok, de én ilyen fogalmazással nem vennélek fel.
2010. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

"Szerkesztő vagy bármi?"


Bármi? Takarító, büfés, biztonsági őr? Mindegyikhez más suli:)

2010. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Figyelj ha akarok akkor tudok és szerintem te sem úgy beszélsz az anyáddal, mint a haveroddal.. Ugyan ez vonatkozik az írásra is! Lehet így és lehet úgy! Na most itt nem fogom megtörni magam ha nem probléma.. Még egy darabig azt hiszem egy újsághoz sem vennének fel főszerkesztőnek, mivel még csak 16 éves vagyok. De nem probléma..

Köszi, hogy megírtad milyen suli kell hozzá! :)


2. válaszoló, szerintem tök érthető hogy egy takarító nem éppen a divattal foglalkozik (a munkájában), sem a biztonsági őr! Primitív válaszokat lehet adni tök nyugodtan evvel csak saját magad minősíted! :)


Amúgy a Művészeti vezető, Szépség, Olvasószerkesztés mit takar??

És a Divatkoordináció?

2010. márc. 13. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha újságíró akarsz lenni, akkor nemcsak munkaidőben kell normálisan fogalmaznod. És nem a főszerkesztőségnél kezdődik a munka, gyakornokként is megfelelő stílusú írásokat várnak el tőled, anélkül nincs továbblépés. 16 évesen nem vagy annyira fiatal már, hogy ha 2 év múlva tovább akarsz tanulni, akkor most ne állhatnál neki tisztességesen írni és beszélni. És igen, itt is, mert ha mindenre ezt mondod, hogy itt meg ott nem erőlteted meg magad, akkor majd akkor sem fog menni, amikor kellene., Sokszor a túljelentkezés a média szakokra, mertr mindenki újságíró meg tévés akar lenni, de 100-ból kb. 5 ember ha tehetséges. Médiaszakon tanítok, szóval van egy kis tapasztalatom, hogy milyen stílussal jönnek oda emberek, ennek ellenére az arcuk kb. akkora, mint neked. Nem baj, majd rájösz, hogy rossz újságíróból van elég, úgy elhelyezkedni sem lehet, ha jó akarsz lenni, akkor pedig nekiállsz beszélni és fogalmazni tanulni.

Amúgy igen, válaszoltam a kérdésedre már az első hozzászólásban is: bármelyik egyetem vagy főiskola kommunikáció-média szakán lehet ilyet tanulni. Nézd meg a felvi.hu oldalt, meglátod, hogy rengeteg helyen van ilyen és azt is, hogy magas a pontszám.

Az arcodból vegyél vissza, állj neki tanulni és művelődni, legyenek jók a pontjaid és akkor van esélyed, amúgy csak álmodozás marad.


első és második voltam:)

2010. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

16 éves koromra már nem az első díjam nyertem a cikkeimmel. Csak úgy mondom. Az újságírás is egy szakma, aminek megvannak a szabályai és követelményei. Sok hozzád hasonló tizenéves hiszi azt, hogy ő ha akar nagyon jót tud írni. Csak tudod, sokan vannak, akik ha akarnak, nagyon jót tudnak írni. Ahhoz, hogy befuss a médiában nem ez kell. Hanem tehetség és kapcsolatok. Persze ezt csak tájékoztatásul közlöm, hogy gondold még át, mit akarsz. Amúgy kommunikáció-médiatudomány. De ez egyrészt telített, másrészt kiteheted a polcra a diplomád, mert minden második embernek ilyen van.


18/L

2010. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! 14/f vagyok, én médiára jelentkeztem, de nem biztos hogy felvettek, mivel a diákok akik ott tanultak 8 évig alapból megkapták a max pontszámot (mindenféle szóbeli nélkül). Na most én szeretném megkérni valamelyik újságírót, aki de írt, hogy küldjön egy emailt, mert én szoktam cikkeket írni( pc játékokal foglalkozó honlapra) és szívesen emgmutatnám. Csak kíváncsiságból, hogy mit szólnátok hozzá. Van kötődésem a médiához, suliban többször léptem fel (értsd: kommentátor focimeccsen, stand up comedy előadás, bevezetőt mondtam egy műsorhoz egy egész áruház előtt - mindezt 10 éves koromban - szóval van kötődésem) Nagyon megköszönném!:)
2010. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendben!

Értem, hogy minden második embernek ilyen diplomája van, de könyörgöm, miből nincs telített szak? Miből van kevés diplomázó? Ami még ráadásul érdekfeszítő is?

Ügyvitel suliba járok, tök lazán elmehetnék könyvelőnek utána képezhetném tovább magam, de könyörgöm minek? Sorra nyitnak a kis magán könyvelési irodák és persze egy száraz ócska anyag az egész! Minden szakma telített, amibe nem csak dolgozol, hanem élvezed is!


Oké. Megerőltetem magam és mindenhova elfogadható minőségű írásokat adok le. Oké nézek versenyeket, indulok rajtuk! Ha kell tudok bizonyítani!


Mondhatnám úgy is, költői túlzás volt a főszerkesztő én sem így gondoltam! Az én történetem sem egy elkényeztetett 16 éves lány élete, már van annyi betekintésem a Nagy világba, hogy tudjam még a szart is ki kell tepernem magam előtt, hogy jussak valahova!


A mostani nemzedék, akikkel én érintkezem, komolyan még azt sem tudja, hogy mi fán terem az érettségi utáni élet! A tanárok folyton ilyen önismereti teszteket hoznak, játékokat, hogy rájöjjenek mégis mit szeretnének tovább! De nagy körletekbe nézve 2 fajta van, aki azt sem tudja hol van, és aki magabiztosan állítja könyvelőnek tanul tovább! És vagyok én meg még talán pár ember, aki elhatározta melyik csoportba szeretne elindulni. Én a divatot választottam! Ennek volt egy kis előzménye, pedig soha nem gondoltam volna, hogy ezt választom!


Persze NEM csak az újságírást választottam ki! Az olyan lenne, mintha vakon mennék vadászni!

1. Újságírás - telített szakma

2. Fotós - telített szakma

3. Fodrász - Telített szakma

4. Kozmetikus/Sminkes - telített szakma

5. Divattervező/Stylist - telített szakma


1 évig jártam fotószakkörre, ahol bebizonyosodott, hogy van tehetségem hozzá. Nem kellett volna abba hagyni, de új órarend híján lehetetlen az időbeosztásom, így le kellett mondanom a további órákról!

Varrónői munka is iszonyatosan vonz, ha nem tudnám milyen egészségügyi problémákkal jár! Anyum 20 évig volt hivatásos varrónő, gyönyörűen csinálta, csakhogy több kárt okozott a testében mint hasznot! Én pedig nem akarok ilyen roncs lenni 40 évesen, mint amilyen most ő!

2010. márc. 14. 09:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Jé, tudsz normálisan fogalmazni:) Elsőre miért nem ment? Írjál sokat, ha mást nem, otthon magadnak, hogy gyakorolj. Telített szakma, de ha jó vagy, akkor van esélyed, középszerűként nincs. És az sem igaz, hogy csak ismeretséggel lehet munkát találni, pl. nekem sincs ismeretségem, mégis azonnal találtam munkát.
2010. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem sikerült a családomnak lebeszélnie a média szakról. Pedig nagyon bele voltam bolondulva, az írás a mindenem. Kezdem sajnálni, hogy elbizonytalanítottak, de azt azért megjegyzem, hogy szerintem a most "futó" újságíróknak jelentős százaléka nem végezte el a kommunikáció és média szakot. Javítsatok ki, ha tévedek.
2010. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az újságírók elvégezték, vagy ha nem azt a szakot, akkor más egyetemi diplomájuk van, sok esetben több is. A kereskedelmi tévék/rádiók "sztárocskái" valóban nem valószínű, hogy bármit is végzetek volna, de ők nem is újságírók.
2010. márc. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!