Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolai végzettség...

Milyen iskolai végzettség kell ahhoz, hogy egy divatlapnál lehessek dolgozó? Szerkesztő vagy bármi?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy a divattal szeretnék foglalkozni, de nem tudom hol kivitelezhetném a tudásom.. aztán jött a szikra, hogy héé hát én ha nagyon akarok kiváló fogalmazásokat, esszéket vagyok képes írni.. Szóval az agyamba ötlött, hogy újságírás.. De igazából a divatlapoknál 85%-ban a képek beszélnek, és csak oda írsz pár dicső megjegyzést és viszont látásra.

Szóval milyen iskolákat kell elvégeznem, hogy valami jó fizető állásra tegyek szert a divattal kapcsolatban??


2010. márc. 13. 20:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb mai újságírónak nem kommunikáció szakon szerzett diplomája van. De ez nem újkeletű dolog, a nagy Nyugatosok közül is szinte mindenkinek jogász vagy tanár szakos diplomája volt. Ha mégis szeretnél valamilyen papírt, szerintem végezz el egy újságíró képzést, rengeteget hirdetnek. Semmiképp ne kommunikáció. De tényleg.
2010. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bármilyen humán szakos diplomával el lehet helyezkedni, br volt olyan kollégám aki matektanár volt végzettsége szerint. A kommunikáció szak vagy egy újságírósuli viszont előny, HA JÓ VAGY! Ha nem vagy jó, akkor meg mindegy, lehet akármilyen diplomád, elsősorban nem azt nézik.

le lehet szólni a kommunikáció szakot, nagy divat ez évek óta, de még mindig előny egy újságnál.

2010. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!