Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályakezdő tanár 36 évesen?...

Pályakezdő tanár 36 évesen? Érdemes-e 30 évesen tanári levelező szakra jelentkezni?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek a közönséges fogalmazásért.Január óta az időm túlnyomó részében német szövegeket olvasok, hogy a lehető legjobb nyelvtudásra tegyek szert.


Sajnos túl későn formálódtak meg a szándékaim a jövőmet illetően és 25 éves koromig fogalmam sem volt arról, hogy mivel foglalkoznék szívesen és miben is lennék jó.


Jobb ötlet híján egy németországi szakképzésre jelentkeztem és jelenleg villanyszerelőnek tanulok és most 27 éves vagyok.A képzésre egy minimum B1-es szintű német nyelvtudás szükségeltetett(Ausbildung).Tekintve, hogy ezt megelőzően már két nyelven közel felsőfokon beszéltem, beszélek, és figyelembe véve azt a számomra még mindig hihetetlenül meglepő dolgot, hogy az itteni német tanárom szerint is 8 hónap alatt egy B1-es és B2-es szint közötti német nyelvtudást sikerült elérnem, merem azt feltételezni, hogy van némi tehetségem arra, hogy könnyedén tanuljak nyelveket.


Az ő véleményét a képességeimről is figyelembe véve gondolkodtam el azon, hogy az Ausbildung végeztével, 30 évesen hazatérnék és ebben a szakmában munkát keresve, kiváló német nyelvtudással, levelező szakon és munka mellett német-történelem vagy német-angol szakon tanári diplomát szereznék és 36 évesen elkezdhetnék tanítani.Tudom jól, hogy mennyire gyalázatos ez a szakma anyagi és erkölcsi megbecsültsége, de jelen pillanatban is szűkölködöm, hiába kapok pénzt a cégtől, ahol a gyakorlatomat végzem.Másrészt, szeretem a hazámat és örömmel dolgoznék srácokkal.Harmadrészt, mindenképpen szeretnék diplomát szerezni mert egyszerűen vannak "intellektuális igényeim" is és attól függetlenül, hogy a villanyszerelő szakma nagyon jó, nem szeretnék életem végéig ebben a munkakörben helytállni.


Mi a véleményetek?Köszönöm, hogy elolvastátok.



#tanári pálya #tanári levelező
2015. szept. 30. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt egyáltalán nem vagy öreg.

Másrészt nem csak tanítani lehet így, de fordítani és tolmácsolni, lektorálni is, ami igencsak szép pénz (olvass utána).

Harmadrészt egy kis probléma: tanári képzés nem csak nappalin van? Én úgy sejtem igen, de remélem, tévedek.


Drukkolok, hogy megvalósítsd!


ui: én 32 vagyok, jövőre diplomázom és tovább fogok még tanulni :) egy cipőben járunk. Csak én nem tanári szakot néztem ki. Nem csak a húsz éveseké a világ... ;)

2015. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha vannak intellektuális igényeid, akkor mélyedj el a szakmádban. Sokkal tovább juthatsz ha azt a 6 évet a meglévő tudásodra építed rá, mintsemhogy 0-ról kezdenél valamit.


Én is voltam ilyen helyzetben, most látom hogy sokkal jobb választás volt.


Ha érdekel a történelem, akkor tudsz venni könyveket és olvasni a szabadidődben. Egy-egy korról saját magadtól sokkal többet meg tudsz tanulni, mint ha egyetemre mennél.

2015. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm első, ez felvillanyozott :D Tehát mégis lehet értelme a dolognak.Ha nem titok, milyen területen fogsz diplomát szerezni?


Második, igazad van, van viszont egy probléma.A szakmámat egy íztelen, sótlan étel fogyasztásához tudom hasonlítani ami bár nem okoz undort, különösebb örömöt sem.Eldolgozgatnék benne még néhány évet, de ilyen hozzáállással mindig is középszerű villanyszerelő maradok.Ez a gondom.A tanári szakma annak minden nyűgével pedig hihetetlenül vonz.Úgy érzem, hogy ebben tudnék teljesen kiteljesedni és egyedül ezt élvezném.

2015. szept. 30. 10:58
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Van tanárképzés levelezős munkarendben, bár nehezen tudom elképzelni, hogy azt, hacsak nem vállalkozóként dolgozol, hogy tudod munka mellett megoldani. Melyik munkáltató fogja megengedni, hogy 5 évig rendszeresen hiányozzál azért, mert egészen mást tanulsz, mint amiben dolgozol? A tanár szakon nem csak az órák, hanem a szakmai gyakorlatok is gondot okoznak, értelem szerűen munkanapokon vannak.
2015. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fontos, hogy az ember merjen változtatni, ha vágyik rá. Legyünk őszinték. Simán dolgozni fogunk min. 65 éves korunkig (és sokan még az után is). Nagyon nem mindegy, mit akarsz csinálni az életed hátralevő (nagyobbik) felében, nap, mint nap. Mit számít néhány év most, szemben a következő 30-35-40 évvel? Nem? :)
2015. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiamtól az 54.ik (!) születésnapomra többek között egy idézetet kaptam:


"Soha nem vagy túlkoros ahhoz, hogy felállíts egy másik célt vagy megálmodj egy új álmot." (Les Brown)


Azt hiszem, ez mindent elmond... De ha mégsem: semmiképpen ne add fel az álmaidat, valósítsd meg, hajrá!


Azon szerencsés emberek közé tartozom, aki szinte minden gyerekkori álmát megvalósította - így vagyok egy megkeseredett, a gyerekemet gyepáló ("ha nekem nem sikerült, legalább ő legyen az") anya.

Boldog, kiegyensúlyozott vagyok és ahogy mondani szoktam: volt nekem már annyi jó foglalkozásom, hogy most már megengedhetem magamnak, hogy takarító legyek :D (vállalkozó)

Épp a minap nézték itt le a takarítókat - de nem érdekel :D én spanyol középfokúval, valutapénztárosival, stb. vagyok takarító! :D

2015. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, kimaradt egy szó, a lényeg :D


"Azon szerencsés emberek közé tartozom, aki szinte minden gyerekkori álmát megvalósította - így NEM vagyok egy megkeseredett, a gyerekemet gyepáló...anya.

2015. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Váhj bele kérlek! Sőt, talán már bele i vágtál! A tanítás egy hihetetlenül jó dolog és azok a fiatalok,akik ezt elvégezték 25 évesen kb, nade kiégtek,labdába se rúghatnak Veled, egy olyannal,akiben viszont megvan a kellő lelkesedés! A lelkesedés jobban számít,mint a tapasztalat!
2018. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül mit csináltál?
2020. júl. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!