Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozást javasolnát...

Milyen foglalkozást javasolnátok? (képességek, tulajdonságok lent)

Figyelt kérdés

18 éves, érettségi előtt álló lány vagyok. Felsorolnék pár dolgot, ami erősségem és ami nem, illetve amik jellemeznek.


- írásban nagyon jól fejezem ki magamat, választékos és bő szókinccsel rendelkezem, de szóban kissé izgulok, ha beszélgetni kell

- nagyon szeretem elemezni a helyzeteket

- alapvetően visszahúzódó vagyok, nehezen barátkozok, de akivel sikerül, azzal jól megvagyok

- kritikusan, az igazságot keresve szemlélek mindent (ez néha ugyan idegesítő, de velem született tulajdonság...)

- kreatív vagyok és folyamatos fejlődésre képes

- könnyen és gyorsan tanulom azt, ami érdekel

- az önbizalmam a padló környékén van sajnos

- felsőfokon beszélem az angolt (C1 és C2 között vagyok) és középfokon a németet, illetve a svédet nemrég kezdtem, de alapvető a nyelvérzékemet is jónak lehet mondani (bár nem érzem magamat ilyen szintűnek, egyszerűen a véletlennek tudom be és nem a tudásomnak, hogy meglett a nyelvvizsga, hogy megértem, amit mondanak, stb.)

- nagyon bonyolult dolgokat is könnyen megértek, de elmagyarázni úgy már nem tudok másoknak, hogy ők is megértsék

- nem szeretek közönség előtt beszélni, azonban zenélek és a fellépéseken sosem vagyok lámpalázas

- szeretek olvasni, új szavakat, kifejezéseket, nyelveket tanulni

- utazás fanatikus vagyok, a célom bejárni a világ érdekes részeit

- tisztában vagyok a hibáimmal és a kritikákat elfogadom, de a sértések leperegnek rólam

- a reál tárgyak nem az erősségeim, inkább a magyar irodalom és nyelvtan, valamint a nyelvek felé hajlok, de a biológia is jól megy

- képtelen vagyok egyhelyben ülős munkát végezni 1 óránál tovább

- a világ dolgai közül ugyan nem vagyok mindennel tisztában, a politika abszolút nem érdekel, de rajta vagyok az ügyön, hogy mindenről tudjak beszélni; viszont azokba a dolgokba, amik érdekelnek, nagyon mélyen beleásom magam és úgy gondolom, nagy tudásom van róluk

- nem érzem magamat semmiben kiemelkedően jónak, mindenben egyformán jól tudok teljesíteni


Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett, csak végső elkeseredésemben kiírom a kérdést, elvégre kb 4 hónap és felvételi.

Gondolkoztam már pszichológián, tanári pályán is, de valahogy bizonytalan vagyok benne, hogy képes lennék-e csinálni, elvégre ki kell állni gyerekek elé, magyarázni nekik, segítséget nyújtani, emberekkel foglalkozni...



2015. szept. 30. 23:08
1 2
 11/13 anonim válasza:
Mit választottál végül, kedves kérdező? Hogy teszik a szak?:) /Hasonló jellemzőkkel rendelkező, ugyancsak érettségi előtt álló 18 éves lány./
2017. okt. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szia!:)


Nemzetközi gazdálkodásra jöttem végül, jövőre kell szakosodni és én a szállítmányozás és logisztika felé kacsintgatok. Igaz, ez eléggé egyhelyben ülős munkakör, de valamit fel kell adni valamiért. Szeretem a pepecselős-elemezgetős munkákat és ott nincs is olyan sok ember, akikkel kapcsolatotot kell tartani személyesen, mint pl egy gazdaságdiplomáciával foglalkozó embernek. És nem kell direkt sem irányítani, csak a háttérből, ez is tetszik.

De idén beadom egy második szakra is a jelentkezésemet, a pszichológiára, mert nagykn érdekel az is, és a legelső tervem ez volt, nem hagyom hát veszni.:)

Hajrá Neked! :)

2017. okt. 27. 12:03
 13/13 anonim válasza:
Köszönöm, én is sok sikert kívánok neked! A pszichológián gondolkozom én is jelenleg :)
2017. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!